26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Saturday, 20 квітня 2024

Великий Піст, Мк 8, 27-31
Субота акафістова

Прп. Тедора Трихіни

У тиші постараюся приготувати свій розум і серце на слухання, розуміння та прийняття Божого Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 8, 27-31.

27. Одного разу пішов Ісус із учнями до сіл Кесарії Филипової і в дорозі питав учнів, кажучи до них:
– За кого мене мають люди?
28. Вони йому відповіли:
– Одні – за Івана Христителя, інші – за Іллю, ще інші – за одного із пророків.
29. – А ви, – спитав їх, – що кажете про мене: хто я?
Озвавсь Петро й каже до нього:
– Ти – Христос.
30. І він наказав їм гостро, щоб нікому не говорили про нього.
31. І почав навчати їх, що Синові чоловічому треба багато страждати, і старші, первосвященики та книжники відцураються його і його уб'ють, і він по трьох днях воскресне.

Спершу Ісус запитує своїх учнів про те, ким вважають Його інші люди. Ісусові учні багато спілкувалися з різними людьми, які їх запитували про їхнього вчителя, а також висловлювали свої власні ідеї, припущення та міркування про те, ким Він є. Отже, чуємо про різні думки, деякі з яких більш правдоподібні, а деякі майже зовсім фантастичні. Хтось вважає Ісуса воскреслим Іваном Хрестителем, хтось пророком Іллею, що повернувся на землю, хтось новим Божим пророком. Ця остання точка зору, напевно, є по-людські найбільш логічна та правдоподібна.

Після цього Ісус вже звертається до учнів, питаючи про їхню власну думку. Петро, ніби від імені всіх їх відповідає, що для них Ісус є Христом. Христос – Месія, Божий помазаник, правдивий Цар і Спаситель! Учні зрозуміли дещо більше, ніж звичайні люди, тому й пішли за Ісусом. Та чуємо, що Ісус забороняє учням розповідати про це їхнє знання. Напевно тому, що ані учні, ані ширший загал наразі не готові прийняти Божого Месію таким, яким Він є насправді. Всі очікують від нього чогось свого: перемоги над ворогами, тріумфу, потужного земного царювання. Але, насправді, Христос прийшов не для цього.

Натомість, Ісус починає говорити учням про свої майбутні страждання і смерть, але також і про воскресіння. Однак, зрештою, навіть найближчі учні виявилися не дуже готовими до такого розвитку подій… А чого очікую від Господа я? Ким для мене є Ісус Христос?

Боже, наш Отче! Даруй мені Твого святого Духа, щоб і я міг зрозуміти та у повноті прийняти спасенну місію Твого Сина. Подай, Господи!
Слава Отцю і Сину і Святому Духу.