26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Saturday, 06 квітня 2024

Великий Піст, Мк 2, 14-17
Субота заупокійна

Переставл. св. Методія, учителя слов’янського
Св. Євтихія, аєп. Царгородського

Прошу в Бога про дар доброго розуміння та прийняття Його Святого Слова!

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 2, 14-17.

14 А йдучи повз, побачив він Леві, сина Алфея, що сидів на митниці, й до нього каже: Іди за мною! Той устав і пішов слідом за ним.
15 І коли він сидів за столом у його домі, багато митарів і грішників сіли з Ісусом та його учнями, бо їх було чимало, - тих, що за ним ішли.
16 І коли книжники, що були з фарисеїв, побачили, що він їсть із митарями та грішниками, то сказали його учням: Чого він їсть і п'є з митарями та грішниками?
17 Ісус, почувши те, сказав їм: Лікаря треба не здоровим, а хворим. Я не прийшов кликати праведних, а грішних.

Ісус зустрічає ніби ще одного корумпованого чиновника – митника. Митниці, збір податків у всі часи були джерелом певних зловживань. Там, де проходять багато грошей, майже завжди є нагода та спокуса до того, щоб щось урвати собі. Звичайно, за рахунок та коштом інших. Тому й не дивно, що люди митників не просто не любили, а подекуди аж ненавиділи! Особливо в тогочасній Юдеї, де, крім звичайної корупції, вони ще й працювали на поган-окупантів.

Та, не дивлячись на такі поширені погляди, Ісус не пристає на них, не вважає жодну людину пропащою, навіть митаря! Тому кличе за собою Леві, сина Алфея – майбутнього євангеліста Матея. У тому, в кому всі бачили грішника – Він побачив улюблену Божу дитину, кого вважали зрадником – зробив своїм вірним учнем та апостолом. Більше того – приходить до нього додому, а там їсть, п’є, спілкується з іншими людьми того ж таки гатунку…

Це все викликає нерозуміння та незадоволення побожних людей – книжників з фарисеїв. Невже Ісус приймає спосіб життя людей грішних та нечесних? Замість того, щоб гріх викривати, а грішників картати – він з ними панькається. Не можна так робити! Та Ісус керується іншою логікою – милосердя та прощення. «Лікаря треба не здоровим, а хворим. Я не прийшов кликати праведних, а грішних». А по який бік у цій дискусії знаходжу себе я? Чи є мені близьким те, що чинить Ісус?

Боже, навчи мене любити й приймати всіх людей! Не намагатися їм нав’язувати свої погляди про те, що правильне чи належне, але, радше, свідчити словом та вчинком про Твою любов та милосердя!
Слава Отцю і Сину і Святому Духу.