26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Wednesday, 03 квітня 2024

Великий Піст, Мк 14, 12-26
Прп. й ісп. Микити, ігум. обителі Мидикійської

Спробую заспокоїти свої думки та почуття, налаштувати своє серце і розум на слухання Божого Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 14, 12-26.

12 А першого дня Опрісноків, коли жертвували Пасху, кажуть до нього учні: Де хочеш, щоб ми йшли й приготували, - щоб ти їв Пасху?
13 І послав двох із своїх учнів, і сказав їм: Ідіть у місто; і стріне вас чоловік, що нестиме жбан води; йдіть лишень за ним,
14 і куди він увійде, скажіть господареві дому: Учитель питає: Де моя світлиця, в якій я міг би спожити з учнями моїми Пасху?
15 І він вам покаже світлицю велику, вистелену килимами та готову. Там приготуйте нам.
16 Учні пішли, прибули до міста і знайшли, як він сказав їм, та й приготували Пасху.
17 Якже настав вечір, - приходить з дванадцятьма.
18 І коли вони сиділи за столом та споживали, Ісус промовив: Істинно кажу вам, один з вас, який їсть зо мною, мене видасть.
19 Вони засмутились і один по одному заходились його питати: Чи не я?
20 Він відповів їм: Один з дванадцятьох, що вмачає зо мною руку в миску.
21 Син Чоловічий іде, як написано про нього; але горе тому чоловікові, що зрадить Сина Чоловічого. Краще було б не родитись чоловікові тому!
22 І коли вони їли, Ісус узяв хліб, благословив, розломив і дав їм, кажучи: Беріть, це моє тіло.
23 Потім узяв чашу, воздав хвалу, дав їм, і пили з неї всі.
24 Та й сказав їм: Це моя кров Завіту, що проливається за багатьох.
25 Істинно кажу вам, що не питиму вже від плоду винограду аж по той день, як новим буду його пити в Царстві Божім.
26 І, проспівавши, вийшли на гору Оливну.

Ісус готується спожити зі своїми учнями останню пасхальну вечерю, а, разом з тим, це має бути й перша Євхаристія, тобто споживання вже не пасхального агнця, а Тіла і Крові Самого Господа Ісуса Христа. Проте, Господь також потребує нашої людської співпраці, щоби це Таїнство могло здійснитися. Отже, посилає двох зі своїх учнів, щоб вони приготували все необхідне для вечері й святкування. Можливо, Він часом потребує і мого співробітництва? Чим я можу послужитися для Нього?

Попри велику честь бути запрошеним та святкувати разом з Господом і Вчителем, серед учнів знайшовся один зрадник. Це водночас викликає страх, але, разом з тим, і певне захоплення. Страх перед тим, що жоден з нас не є застрахованим від падіння, навіть найближчі учні Ісуса. А захоплення перед величчю Божого дару – нашої свобідної волі, від даної нам можливості самому обирати свою долю та бути за неї відповідальним. Чи я вмію оцінити дар моєї власної свободи?

Зрештою, Ісус дає учням спожити хліб і вино, які віднині стають Його Тілом та Кров’ю! Їжа підтримує життя людини, її хімічні складові стають будівельним матеріалом нашого тіла. Відтепер наше життя і навіть фізичне тіло будуються на самому Господі. Можемо ставати все більш подібними до Нього – якщо гідно приступаємо до цього великого Таїнства.

Господи, навчи мене добре співпрацювати з Тобою у всіх аспектах мого життя. Дай мені благодать завжди залишатися Тобі вірним та гідно приймати Твої святі Тіло й Кров!
Слава Отцю і Сину і Святому Духу.