02
03.2024
Перенесення мощів св. свщмч. Ігнатія Богоносця Лк 20, 45 – 21, 4
0,00 / 0,00

Sunday, 11 лютого 2024

Звичайний період, Мк 12, 28-37
Неділя 36-та по Зісланні Святого Духа

Св. сщмч. Власія, єп. Севастійського

На початку помолись до Святого Духа, нехай Він провадить тебе цією молитвою, нехай вчинить тебе здатним до слухання і розуміння!

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 12, 28-37.

28. Того часу один з книжників, що чув, як садукеї сперечалися з Ісусом, побачивши, підійшов і спитав його:
– Яка перша з усіх заповідей?
29. Ісус відповів:
– Перша: слухай, Ізраїлю, Господь, Бог наш – Господь єдиний, 30. і будеш любити Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією душею твоєю, всією думкою твоєю й всією силою твоєю. 31. А друга: будеш любити ближнього твого, як себе самого. Іншої, більшої від цих, заповіді немає.
32. І сказав йому книжник:
– Добре, учителю: ти сказав по правді, що Він – єдиний, і що немає іншого, крім нього. 33. І що любити його усім серцем, усім розумом та силою всією і любити ближнього, як себе самого – це більш, ніж усі всепалення та жертви.
34. Ісус, побачивши, що той відповів розумно, сказав до нього:
– Ти недалеко від царства Божого.
І ніхто не смів більше його питати.
35. Заговорив тоді Ісус і казав, навчаючи у храмі:
– Як то воно книжники кажуть, що Христос – син Давидів? 36. Аджеж Давид сам промовив був Святим Духом:
Сказав Господь Господеві моєму:
сиди праворуч мене,
доки не покладу ворогів твоїх підніжком тобі під ноги.
37. Сам Давид зве його Господом; як же тоді він – його син?
І багато людей слухали його радо.

Зверни увагу на такі слова із сьогоднішнього уривку: «Добре, учителю: ти сказав по правді, що Він – єдиний, і що немає іншого, крім нього…, це більш, ніж усі всепалення та жертви». Книжник зрозумів, що любити Бога – це щось набагато більше, ніж звичні ритуали, це щось набагато інтимніше і глибше. Що для тебе означає любити Бога? Як хочеш або як вже проявляється твоя любов до Господа у думках, серці, душі, силі?

У двох заповідях любові Ісус підводить підсумок десяти попередніх, старозавітних, які люди отримали через Мойсея. Чотири перші стосуються любові до Бога, а шість інших мають зв’язок з ближніми. Любов до Бога нерозривно пов'язана з любов'ю до ближнього. Чи ти усвідомлюєш це, коли молишся або коли відвідуєш храм у неділю?

«Ти недалеко від царства Божого», - говорить Ісус до книжника. Коли слухатимеш уривок знову, спробуй уявити себе на місці книжника, почути саме таку відповідь Спасителя. Які почуття в тобі народжуються? До чого вони тебе заохочують?

Заверши свою сьогоднішню молитву подякою за всі плоди, котрі отримав, слухаючи цей євангельський уривок. Проси, щоб любов Бога провадила Тебе кожного дня, даючи відвагу змінювати серце і життя.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.