02
03.2024
Перенесення мощів св. свщмч. Ігнатія Богоносця Лк 20, 45 – 21, 4
0,00 / 0,00

Tuesday, 06 лютого 2024

Звичайний період, Мт 11, 27-30
Прп. Вукола, єп. Смирнського

Св. сщмч. Сілвана, єп. Ємеського, і тих, що з ним

Прошу в Бога благодать почути Слово Господа Ісуса Христа – і не залишитися до нього байдужим!

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 11, 27-30.

Сказав Господь своїм учням:
27. Все передане мені моїм Отцем, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити.
28. Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. 29. Візьміть моє ярмо на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, і найдете полегшу душам вашим. 30. Ярмо бо моє любе й тягар мій легкий.

В сьогоднішньому дуже короткому євангельському читанні знаходимо надзвичайно обширний та глибокий богословський зміст. Ісус Христос стверджує унікальність, неповторність Своєї особи та Свою абсолютну необхідність у справі спасіння людей. «Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити». Люди завжди хотіли прийти до кращого, глибшого пізнання Бога. У багатьох релігіях протягом численних століть написано безліч трактатів, про те, яким саме є Бог. Але, зрештою, навіть найпотужніші мислителі визнавали, що пізнати Бога таким, яким Він є насправді, людський розум не спроможний.

Часом, здається, легше сказати про Бога те, яким Він не є. Звідси походить так зване апофатичне богослов’я, яке пропонує нам такі визначення для Бога, як «непізнаваний», «неосяжний», «недоступний», «незбагнений», «невидимий» тощо. Але все ж таки людині так хочеться пізнати Бога! І такий спосіб є! Незбагненого, неосяжного, невидимого Бога можливо пізнати, пізнаючи Сина Божого і Сина Чоловічого – Ісуса Христа. Слухати Його слова, вникати в Його вчинки – саме це розкриває нам таємницю Бога.

До того ж, це пізнання носить зовсім не абстрактно-теоретичний характер. Воно є дуже практичним. Пізнати Господа Ісуса Христа – означає впустити Його в своє власне людське життя. Дозволити Йому розділити з кожним з нас наш життєвий тягар. Отакий парадокс сьогоднішнього Євангелія: взявши ярмо Ісуса Христа, тобто прийнявши Його навчання й заповіді, ми знаходимо не додатковий тягар, а облегшення. Чи розумію я це? Чи хочу і я це зробити?

Господи Ісусе, дай мені прийти до Тебе! Хочу дійсно пізнати Тебе та йти по життю разом із Тобою!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.