02
03.2024
Перенесення мощів св. свщмч. Ігнатія Богоносця Лк 20, 45 – 21, 4
0,00 / 0,00

Monday, 05 лютого 2024

Звичайний період, Мт 15, 21 – 28
Св. мц. Агафії

Ось настав найцінніший момент – час твоєї молитви. Дозволь собі відкласти всі думки про працю та обов’язки і відкрий серце на те, що Ісус хоче тобі подарувати.

III. Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 15, 21 – 28.
21. Того часу ввійшов Ісус у сторони тирські та сидонські. 22. Аж ось жінка хананейка вийшла з тих околиць і стала кричати:                                                                                                                                      – Змилуйся надо мною, Господи, сину Давида! Біс тяжко мучить мою дочку. 23. Він не озвався до неї і словом. Тут приступили його учні й почали його просити:  – Відпусти її, бо вона кричить за нами. 24. Він у відповідь сказав: – Я посланий лише до погиблих овець дому Ізраїля. 25. Вона підійшла і, вклонившись йому в ноги, каже: – Господи, поможи мені! 26. Він відповів їй:  – Не личить брати хліб у дітей і кидати щенятам.27. А вона каже: – Так, Господи! Але й щенята їдять кришки, що падають зо столу в панів їхніх. 28. Тоді Ісус у відповідь сказав їй: – О жінко, велика твоя віра! Хай тобі буде, як бажаєш. І видужала її дочка від тієї години.

Сьогодні ми стаємо свідками дещо дивної поведінки Ісуса, бо ж більше ніде в Євангелії Він так не поводиться з людьми, які просять зцілення. Переважно було достатньо щирого прохання – і зцілення було дароване. А тут навіть учні, не витримавши, почали просити за хананейку. Хіба Бог мав на меті принизити жінку в момент такого великого страждання, бо ж сказано було: «Біс тяжко мучить мою дочку»?
«О жінко, велика твоя віра!» - ось що Ісус хоче тобі сьогодні показати: велику віру жінки. Цей увесь, в лапках «театр», був влаштований насправді для того, щоб відкрити духовні скарби, які вражають самого Бога: велику віру, але також і покору. Бо без покори вона не змогла б ось так поводитись з Ісусом, коли Він начебто нехтував її бідою. 

Отже, віра і покірність – такі важливі чесноти для того, щоб відбулося чудо. Чудо в твоєму житті. Чи не для тебе сьогодні цей уривок з Біблії? Спробуй у цій жінці побачити себе: як ти поводишся в момент випробувань? Чи є там віра, надія, прийняття? А, може, лише  бунт, розчарування чи знеохочення?

Зараз, у цей час, спробуй попросити в Бога ласки великої віри в тих твоїх важких моментах життя, де здається, що  Він тебе не чує чи байдужий до твого болю.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.