19
07.2024
Прп. Макрини, сестри св. Василія Великого Мт 12, 1-8
0,00 / 0,00

Tuesday, 21 листопада 2023

Звичайний період, Лк 12, 42-48
Вхід у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

Прошу в Бога ласки уважності та зосередженості, щоб добре почути і зрозуміти євангельське Слово.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 12, 42-48.

42. Сказав Господь:
– Хто той вірний і розважний управитель, якого пан настановить над челяддю своєю, щоб дати їй у визначену пору мірку пшениці? 43. Щасливий той слуга, пан якого, прийшовши, найде, що він так робить. 44. Істинно кажу вам, що він його поставить над своїм маєтком. 45. Коли ж слуга той скаже в своїм серці: мій пан бариться, не приходить; і почне бити слуг та служниць, їсти, пити і упиватись, 46. пан того слуги прийде того дня, якого він не сподівається, і тієї години, якої він не знає, і відлучить його, і між невірними призначить йому долю. 47. Той, що, знаючи волю свого пана, не приготувався, і не зробив по його волі, буде тяжко битий; 48. а той, що її не знав і зробив каригідне, буде мало битий. Від кожного, кому дано багато, вимагатимуть багато; і кому повірено багато, від того будуть більше доправлятись.

Кожен з нас у житті має своє покликання. Відповідно до цього отримав і певні дари. Ці дари різні. Хтось, здається, отримує щось визначне і має всі можливості зробити великі, а часом, навіть, і грандіозні справи. Хтось володіє більш скромними дарами, а його життєве покликання може комусь здаватися невеличким чи не дуже значним. Важко сказати, чому хтось отримує так, а хтось інакше. Часто нам  по-людські нелегко утриматися від заздрощів до когось, хто, на нашу думку, отримав більше від нас.

Однак, можемо бути певні, що кожне покликання і кожен відповідний до нього дар є дорогоцінним в Божих очах. Людям може здаватися, що бути директором є ціннішим, ніж, скажімо, простим робітником; президентом, ніж прибиральницею, тощо. Але для Бога важливими є всі. Кожен з нас має своє завдання і свою ділянку для праці.  Насправді важливою є не кількість виконаної роботи чи досягнутих успіхів, але їхня якість – те, наскільки сумлінно ми поводимося з тим, що нам доручено на нашому життєвому шляху.

Крім життєвих завдань і відповідних до них дарів, існує і наша відповідальність за їхнє добре використання. Про це і говорить сьогоднішній євангельський текст. «Буде битий… вимагатимуть…» - нелегко чути такі слова з уст нашого доброго Господа Ісуса Христа. Та Бог створив нас не бездумними безвільними роботами, але вільними особами. Невід’ємним же виміром свободи є здатність приймати й нести наслідки кожного нашого вибору.

Прошу в Господа про мудрість, щоб могти добре розпорядитися тими талантами, якими Він мене наділив та виконати те, до чого я запрошений.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.