28
11.2023
Прпмч. Стефана Нового Лк 14, 25-35
0,00 / 0,00

Saturday, 18 листопада 2023

Звичайний період, Лк 9, 1-6
Свв. мчч. Платона й Романа

Господи, обдаруй мене своїми дарами, щоб міг довіряти Тобі в кожну хвилину свого життя, дозволь лише в Тобі мати своє забезпечення і порятунок, дай сили щоб я міг з відвагою проголошувати Добру Новину!

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 9, 1-6.

1. В той час Ісус, скликавши дванадцятьох учнів своїх, дав їм силу і владу над усіма бісами, і зціляти недуги; 2. тоді послав їх проповідувати царство Боже й лікувати недужих. 3. Він до них промовив:
– Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ані дві одежі не майте. 4. В яку хату ви не увійшли б, там пробувайте, покіль не вийдете. 5. А як хто вас не прийме, виходячи з того міста, обтрусіть порох з ніг ваших на свідоцтво проти них.
6. І вийшли вони та, ходячи по селах, звіщали добру новину і оздоровляли всюди.

Сьогодні Ісус запрошує тебе в дорогу з Дванадцятьма, з тими, котрих сам вибрав. Перш ніж вислати їх з місією, Ісус зміцнює їх, дозволяє їм зачерпнути з джерела, яким є Він Сам. Поглянь у своє серце, з чим ти виходиш, щоб проголошувати Добру Новину про Ісуса. Можливо, бракує відваги, бажання, огортає байдужість, і не бачиш сенсу, адже навколо кожен живе своїм темпом життя. Може, потрібно прийти до Ісуса, перебувати з Ним наодинці, щоб наповнити серце Його благодаттю.

Ісус дає Апостолам конкретну місію, висилає їх до конкретних місць і конкретних людей. Ісус дає їм свої вказівки, що мають робити, а чого уникати. Дає їм певне знаряддя в дорогу «дав їм силу і владу над усіма бісами, і зціляти недуги». Однак, Ісус чинить владу над усіма бісами, здатність зціляти недуги і проголошувати Царство Боже  залежними від одного чинника. Говорить Ісус до апостолів:  «Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ані дві одежі не майте». Не майте нічого, жодного забезпечення, жодної підпори, лише йдіть зціляйте, навчайте, проголошуйте Царство Боже. Плідність дарів Ісуса, зцілення, вигнання злих духів, проголошення Доброї Новини, залежить від довіри Йому. 

Сьогодні Ісус запрошує тебе до довіри. Все, що відбувається чи буде відбуватися в твоєму житті, залежить  не лише від твоїх сил, а насамперед від Нього. Запрошує бути Його свідком серед людей. Ісус посилає своїх учнів не до вибраної групи людей, але до всіх. Однак, не всі приймають Добру Новину, тому учні мають шанувати вільну волю слухачів. Лише символічним жестом можуть відповісти на супротив і ворожість в стосунку до навчання Христа. Цей символічний жест має показати, що учні зробили все можливе, щоб всі почули Слово Христа. Ті, що відкидають це Слово, самі несуть відповідальність за неприйняття істини Божого Слова. Чи роблю я все можливе, щоб ті, хто поряд зі мною, почули про любов Христа?

Подякуй в сьогоднішній молитві Богу за дар віри. Попроси Його про силу Святого Духа, про міць свідоцтва, щоб бути спроможним говорити про свою віру в Бога.  

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.