28
11.2023
Прпмч. Стефана Нового Лк 14, 25-35
0,00 / 0,00

Wednesday, 08 листопада 2023

Звичайний період, Лк 10, 16-21
Собор святого архистратига Михаїла й інших безплотних сил

Прошу Бога про вміння слухати й чути Його святе Слово.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 10, 16-21.

Сказав Господь своїм учням:
16. Хто слухає вас, мене слухає; хто гордує вами, мною гордує; а хто гордує мною, гордує тим, хто послав мене.
17. Вернулись сімдесят два з радістю, кажучи:
– Господи, ба й біси коряться нам з-за твого імені.
18. Він сказав їм:
– Я бачив сатану, що, наче блискавка, падав з неба. 19. Ось я даю вам владу наступати на зміїв, скорпіонів і на всю ворожу силу – і ніщо вам не пошкодить. 20. Одначе не радійте тому, що духи вам коряться, але радійте тому, що імена ваші записані на небі.
21. Того часу Ісус зрадів Святим Духом і промовив:
– Прославляю тебе, Отче, Господи неба й землі, що ти втаїв це від мудрих та розумних і відкрив немовляткам. Так, Отче, бо так тобі подобалося.

Сьогодні у Божому Слові можемо спостерігати за зустріччю Ісуса зі своїми учнями. Ісус постійно формує свідомість своїх учнів, підготовляючи їх до місії, яку мають виконати. «Хто вас слухає, той мене слухає, хто гордує вами, мною гордує». Ісус озброює учнів своїм авторитетом. Чи достатньо мені такої зброї у щоденному житті? Чи спокійне моє серце, коли зустрічає супротив та переслідування через прояв моєї віри?

Учні повернулися з місії, яку доручив їм Ісус. Досвід цієї місії приніс їм радість – досвідчили силу імені Ісуса.  Це не самі дари, якими були обдаровані учні, принесли такий результат «що навіть біси були їм послушні», а довіра і послух Ісусу. Вони підтвердили свою віру і готовність служити. Отже, за дарами, учні бачили Подателя дарів: «радійте тому, що імена ваші записані на небі…» Слово запрошує мене переоцінити своє ставлення до своїх дарів: чи затримуюся виключно на них, чи бачу Того, Хто обдарував мене ними?...

Того часу Ісус зрадів Святим Духом і промовив: «Прославляю тебе, Отче, Господи неба й землі, що ти втаїв це від мудрих та розумних і відкрив немовляткам…». Чим характеризується немовля? Своєю залежністю від батьків, бо не порадить собі без їхньої допомоги. Чи маю я таку поставу в стосунку до Бога? Чи живу вірою, яка породжує  надію, довіру і змінює життя на таке, яке подобається Богу? Чи моя віра зводиться лише до релігійних практик «людей мудрих та розумних»?

Прошу Господа про дар щирої віри. Про благодать правдивої радості, що моє ім’я записане на небі.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.