28
11.2023
Прпмч. Стефана Нового Лк 14, 25-35
0,00 / 0,00

Wednesday, 01 листопада 2023

Звичайний період, Лк 9, 44-50
Бл. свщмч. єп. Теодора (Ромжі)

Свв. чудотворців і безсеребреників Косми й Дам'яна.

Прошу Бога про благодать почути Його заклик і не залишитися до нього байдужим.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія  від Луки 9, 44-50.

Сказав Господь своїм учням:
44. – Затямте, собі, добре ці слова: Син чоловічий має бути виданий у руки людям.
45. Однак вони не розуміли цього слова; воно було від них окрите, так що вони його не могли збагнути, і боялися його питати про це слово.
46. І таке спало їм на думку: хто з них найбільший? 47. Ісус, знаючи думки їхніх сердець, узяв малу дитину, поставив її біля себе 48. і сказав їм:
– Хто прийме цю малу дитину в моє ім'я, той мене приймає; а хто мене приймає, той приймає того, хто мене послав: бо хто найменший поміж усіма вами, той – великий.
Хто не проти вас, той з вами.
49. Озвався Іван і каже:
– Наставниче, ми бачили одного, що твоїм ім'ям виганяв бісів, і ми йому заборонили, бо він не ходить з нами.
50. Ісус сказав до нього:
– Не бороніть, бо хто не проти вас, той з вами.

Ісус говорить своїм учням про своє майбутнє страждання. Але ті все одно чекають на тріумфальну перемогу Месії, а тому виявляються неспроможними зрозуміти слова про те, що Христос має бути виданий на суд та смерть. Для учнів це є поразкою. І хоча Ісус наполягає, що саме так все і має відбутися, його учні ці слова все одно не сприймають. А чи готовий я прийняти Божу волю, якщо вона виявиться незгідною з моїми очікуваннями та уявленнями?

Натомість Господні учні чекають на перемогу і вже заздалегідь починають вияснювати, хто з них найголовніший. І знову Ісус перевертає їхні надто людські уявлення, даючи за приклад смирення малу слабку дитину.

Наостаннє, надто самовпевнені учні беруть на себе роль суддів, визначаючи, хто може, а хто не може, щось робити ім’ям Ісуса. Але Господь знову виправляє їх. Напевно, і для багатьох із нас, християн, існує спокуса перетворитися із служителів Євангелія на його розпорядників чи, навіть, власників.

Господи, навчи мене смиренно приймати Твою волю, не намагаючись нав’язати Тобі свою.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.