У хвилині тиші постараюся зосередитися, щоб могти уважніше слухати та краще почути євангельське Слово.
III. Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 4, 31-36.
31. В той час прийшов Ісус у Капернаум, місто галилейське, і навчав людей у суботу. 32. І дивувалися його науці, бо його слово було повне власті.
33. А був там у синагозі чоловік, що мав нечистого духа; він закричав сильним голосом:
34. – Ой, що нам і тобі, Ісусе Назарянине? Прийшов єси погубити нас? Я знаю, хто ти: ти – святий Божий.
35. Ісус погрозив йому, кажучи:
– Мовчи й вийди з нього.
І, кинувши ним об землю перед усіма, демон вийшов з нього, нічого не зробивши йому злого. 36. Жах огорнув усіх, і вони один до одного казали:
– Що це за мова, що він з владою й силою велить нечистим духам, і вони виходять!
Люди дивувалися Ісусовому навчанню, «бо його слово було повне власті». Що саме викликало їхнє здивування? Здається, в тогочасній юдейській традиції, як, зрештою, і в багатьох інших релігійних традиціях, «хорошим тоном» для вчителя чи проповідника вважалося говорити не від себе лише, але спираючись на загальновизнані традиційні авторитети. «Раббі такий-то казав, що…», «як кажуть Святі Отці…», «одного разу Вчитель...", - подібні формулювання ми зустрічаємо і в юдаїзмі, і в різних гілках християнства, і в буддизмі, тощо. Отже, людям властиво підсилювати свої слова, наголошуючи свій зв'язок з попередніми представниками власної релігійної традиції.
Виглядає, що Ісус, будучи Божим Сином, а не лише представником певної релігійної школи, говорив у дещо інакший спосіб. Не посилався на попередні авторитети, але навчав просто від себе. Нагірна проповідь нам показує, що часом Він навіть вступав в свого роду полеміку з юдейською традицією: «Ви чули, що було сказано… а Я кажу вам…». Звичайно, Христос не заперечував попереднього Божого Одкровення, та навіть більше того – Він його сповнював! Проте спосіб Його навчання був інакший, більш прямий та авторитетний. Саме це й викликало неабияке здивування в людей.
Зрозуміло, що не кожен, хто щось говорить від себе з великою впевненістю та з претензією на авторитет, заслуговує на увагу. Може бути просто несамокритична людина, а може бути й шарлатан з добре поставленими ораторськими здібностями. Навряд чи до таких варто прислуховуватися. Але Ісус Христос є інакшим! Його Слово не лише навчає, але й зцілює хвороби та визволяє людей від впливу злих духів. Сьогодні стаємо свідками одного з численних вигнань бісів, які здійснював Ісус. Отже, Його слова є дійсно «мовою влади й сили»! Чи хочу і я дозволити, щоб Боже Слово явило свою силу і в моєму житті?
Господи Ісусе Христе, яви твою владу й силу в моєму житті! Нехай Твоє Слово мене визволяє від усілякого зла, зцілює та навчає!
Слава Отцю і Сину і Святому Духу.