26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Thursday, 21 вересня 2023

Звичайний період, Мк 11, 27-33
Віддання свята Воздвиження

Св. ап. Кодрата, що в Магнисії.

Що можна відповісти на питання, коли відповідь є досить очевидною? Можна відповісти, як є. aМожна спробувати обдурити співрозмовника. А можна просто промовчати, коли очевидного визнавати не хочеться, а говорити неправду не дозволяють переконання... А як відповідаєш Ти?

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 11, 27-33.

27. В той час прийшов Ісус у Єрусалим. І коли він ходив у храмі, підійшли до нього первосвященики, книжники та старші 28. й кажуть до нього:
– Якою владою чиниш це? Хто дав тобі владу це робити?
29. Ісус відповів їм:
– Спитаю я вас одну річ; 30. дайте мені відповідь, і я скажу вам, якою владою я чиню. Іванове хрищення було з неба чи від людей? Відповіжте мені.
31. Вони почали міркувати між собою й говорити: як відповімо: з неба, – скаже: чому ж ви не повірили йому? 32. А скажемо: від людей, – боялися народу, бо всі вважали Івана за пророка. 33. І відповіли Ісусові:
– Не знаємо.
Ісус же сказав їм:
– І я вам не скажу, якою владою я це чиню.

Кажуть, що мовчання – золото. У нашому світі мовчання іноді дійсно буває золотом. Але не завжди. Ісус мовчить тоді, коли не бачить сенсу відповідати, розуміючи, що ніхто і не чекає від Нього відповіді. А Його співрозмовники мовчать тому, що не наважуються відповісти на Його питання по суті.

Неважливо, чому фарисеї вирішують промовчати на питання Ісуса – через страх перед народом або через боязнь виявити власну богословську чи релігійну неспроможність. Важливо, що в їх відповіді присутнє лукавство, ніяк не сумісне з щирим пошуком істини. Одного цього достатньо для того, щоб закрити перед людиною дорогу до Божого Царства.

Ісус ніколи не веде дискусій заради дискусій. Йому не потрібен диспут сам по собі. Він не ставить перед собою мети довести комусь Свою правоту. У Нього зовсім інше завдання: спасти якомога більше людей, відкривши перед ними брами Царства, яке Він приніс у світ. І тому Він відмовляється відповідати фарисеям на їхнє питання. Він не бачить сенсу в обміні репліками, які нікого не врятують і нікому не допоможуть.

Боже, навчи мене смирення, щоби я міг промовчати тоді, коли треба бути тихим та смиренним, навчи мене своєї мудрості, щоби я міг дати добру відповідь там, де треба дати відповідь та бути Твоїм свідком. А передовсім, очисть моє серце, щоби я шукав Твоєї Правди і прагнув Твоєї Слави. Амінь.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.