26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Monday, 18 вересня 2023

Звичайний період, Мк 10, 46-52
Тиждень 17-ий по Зісланні Святого Духа

Прп. Євменія, єп. Гортинського, чудотворця.

Гірше від фізичної сліпоти може бути лише сліпота духовна, сліпота серця, яке не бачить або не хоче бачити Бога. Таке серце неспроможне давати Життя, бути життєдайним, таке серце не любить. Проси Бога, щоб Він очистив Твоє серце та розбудив у ньому бажання любити.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від  Марка 10, 46-52.

Того часу, як Ісус виходив з Єрихону, син Тимея – Вартимей, сліпий жебрак, сидів край дороги. Довідавшися, що то Ісус з Назарету, закричав він, кажучи: «Сину Давидів, Ісусе, змилуйся надо мною!»
Багато хто сварив його, щоб мовчав, та він кричав ще більше: «Сину Давидів, змилуйся надо мною!»
Ісус спинивсь і каже: «Покличте його!»
Кличуть, отже, сліпого й говорять до нього: «Бадьорися! Устань, він кличе тебе».
Тоді він, скинувши верхню одежу, скочив і підійшов до Ісуса. Ісус, звернувшись до нього, каже:
«Що хочеш, щоб я зробив тобі?»
Сліпий йому каже: «Учителю мій – щоб я прозрів!»
Сказав Ісус до нього: «Іди, віра твоя спасла тебе».
І негайно прозрів той, і пішов дорогою за ним.

При зустрічі з Ісусом одні зцілюються, інші ж – ні. Одні Його помічають, а інші ігнорують. Одні підходять, інші проходять повз Нього. Одні приходять, бо шукають Царства Божого і повноти Життя, інші – лише щоб посперечатися з ним, або підловити Його на слові. Кожен шукає свого. А що хотів би знайти ти у твоїх пошуках Христа?

Сліпий, що сидить при дорозі, хоче зцілення. Хоче прозріти. Побачити. Побачити насамперед Того, Хто може повернути йому зір. Саму можливість бачити. Чи це можливо? Так, звісно. У Царстві Бога можливо все – а цей сліпець всім своїм життям прагне якраз зустріти Того, Хто приніс Життя у світ.

Вартимей вірить в Ісуса, довіряє Йому. Така довіра робить Його вільною людиною, звільняє від усіляких можливих умовностей, йому стає попросту байдуже, що говорять інші. Його серце прагне лише одного – зустріти Ісуса, увійти з ним у відносини. Ось такі відносини з Христом дійсно є спасенні. Не тому, що Він Бог і Людина одночасно, а тому, що ці відносини є щирі та справжні. Якби вони не були справжніми, навіть Його божественність не допомогла б…

Ісусе Христе, Сину Давидів, змилуйся наді мною! І як відкрив очі Вартимею, що прагнув побачити Тебе, відкрий очі мого серця та навчи мене любити тією любов’ю, якою Ти любиш кожну людину. Амінь.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.