26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Monday, 04 вересня 2023

Звичайний період, Мк 5, 24-34
Тиждень 15-ий по Зісланні Святого Духа

Св. свщмч. Вавили, єп. Антіохійського. Св. прор. й боговидця Мойсея.

Історія зцілення жінки, яка страждала на кровотечу, відчиняє перед нами логіку Божого Царства і відносини, що зв'язують між собою його мешканців. В принципі, немає нічого дивного у тому, що людина, яка торкається Ісуса, і тим самим торкається Царства, отримує зцілення: адже в Царстві немає місця смерті чи хворобам. Цікаво інше: яким чином це відбувається?

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 5, 24-34

Христос пішов зі старшиною синагоги. Слідом же за ним ішло багато люду, що тиснувся до нього. А жінка, що дванадцять років страждала на кровотечу й натерпілася чимало від лікарів численних та витратила все, що мала, а допомоги ніякої не зазнала, - ба, навпаки, ще гірше було їй, - почувши про Ісуса, підійшла в юрмі ззаду та й доторкнулась його одежі. Мовляла бо: "Як доторкнуся до його одежі - видужаю." І всох тієї ж хвилини витік її крови, і вона зчулася тілом, як одужала від хвороби. Ісус же, відчувши негайно у собі, що з нього вибуло сили, обернувшись до народу, спитав: "Хто доторкнувся до моєї одежі?" Учні ж його сказали йому: "Бачиш, як натовп тиснеться до тебе, а питаєш: Хто мене доторкнувся?" Отож озирнувся навколо себе, щоб побачити ту, що вчинила так.
Жінка ж, налякана й тремтяча, - знала бо, що сталося з нею, - приступила, впала перед ним та й оповіла всю правду. А він же їй: Дочко, тебе спасла віра твоя. Іди в мирі й будь здорова від своєї недуги."

Важко уявити Царство Небесне без реальних, живих стосунків з Тим, Хто приніс Царство у наш світ, без довіри до Нього. Жінка, яка зцілилась через дотик, цілковито довіряла Ісусові. Інакше вона просто не наважилася б на цей крок. Адже люди, які страждали подібними хворобами, вважалися нечистими, а їхній дотик оскверняв тих, кого вони торкалися. Вона порушує закон, але її віра в Божу силу є сильнішою від букви закону. Її віра звільняє її. Якою є моя віра? Чи я вірю Богові так сильно, як ця жінка?

Як бачимо, існують моменти, коли перший крок до Царства людина робить сама, з власної волі, так би мовити, беручи ініціативу в свої руки. Іншим разом, трапляється, що Царство «береться силою». Якою є моя дорога до Царства? Наскільки я шукаю та прагну зустріти Живого Бога?

Христос виходить на зустріч тим, хто Його щиро шукає. Інакше і бути не може: адже відносини – це завжди взаємність, односторонніми вони не бувають. І Ісус, як видно, приймає жінку, що зважилася на те, на що зважився б далеко не кожен. І каже їй, що її врятувала її віра, її рішучість і довіра до Нього. Те, без чого в Царство не ввійти…

Господи, дай мені міцну віру і рішучість, щоби я міг шукати Тебе цілим моїм серцем, цілою моєю душею, цілою моєю думкою, цілим собою. Амінь.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.