26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Sunday, 03 вересня 2023

Звичайний період, Мт 22, 1-14
Неділя 14-та по Зісланні Святого Духа

Св. свщмч. Антима, єп. Нікомидійського.
Прп. Теоктиста, спосника великого Євтимія.

Уяви собі, що твій давній друг прислав тобі запрошення на весілля свого сина. Це його єдиний син, і тому майбутня радість від святкування є насправді великою. Слухаючи сьогоднішнє Євангеліє – почуй голос Бога, який запрошує Тебе розділити з ним свою радість.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 22, 1-14.

1. Сказав Господь притчу оцю:
2. Царство небесне схоже на царя, що справив своєму синові весілля. 3. Він послав своїх слуг кликати запрошених на весілля, але вони не хотіли прийти. 4. Тоді він знову послав інших слуг, кажучи:
– Скажіть запрошеним: ось я зготував обід мій, зарізано волів та годовану худобу, все готове, ідіть на весілля.
5. Та вони ним знехтували й пішли геть, хто на власне поле, хто до свого крамарства; 6. інші ж, схопивши слуг, знущалися з них і вбили. 7. Розгнівався цар і вислав військо, яке вигубило тих убивців, а їхнє місто спалило. 8. Тоді він мовив своїм слугам:
– Обід готовий, але запрошені були негідні. 9. Підіть, отже, на роздоріжжя, і кого лише здибаєте, кличте на весілля.
10. Вийшли ці слуги на дороги й зібрали всіх, кого тільки спіткали, і злих і добрих, так що весільна світлиця була повна гостей. 11. Як же ввійшов цар, щоб подивитися на гостей, побачив там чоловіка, що не був убраний у весільну одіж, 12. і сказав до нього:
– Як ти ввійшов сюди, друже, не маючи весільної одежі?
13. Той мовчав. Тоді цар промовив до слуг:
– Зв'яжіть йому ноги й руки й киньте геть у темряву кромішню. Там буде плач і скрегіт зубів.
14. Багато бо покликаних, але мало вибраних.

Весілля єдиного сина робить урочистість винятковою. Хто хоча б один раз був на весіллі – знає, що організація такого особливого дня є довгим та складним процесом. Приготування до вінчання, замовлення ресторану, фото та відео, обручки, список гостей, запрошення. Усе це для того, щоби розділити саме з Тобою цю особливу радість. 

Тому можеш уявити собі, яким великим розчаруванням буде кожна відмова гостей, котрі з різних причин повідомили, що не зможуть прийти на цю урочистість. А якою буде Твоя реакція на це запрошення, якщо Ти усвідомиш, що Тебе запрошує сам Господь Бог? Та якою може бути твоя причина, щоби відмовитись розділити з Ним свою радість?

Бог не може затримати свою любов та радість лише для себе, Він завжди прагне ділитись ними, тому запрошує до весільної світлиці всіх без винятку – злих і добрих, старших та молодих, хворих та здорових – і запрошує також Тебе до цієї постави – вміти ділитись своєю радістю з іншими, а не затримувати собі.

Господи, навчи мене радіти щиро із кожного запрошення та з кожної радості, котрою інші будуть ділитися зі мною, та покажи мені, як я маю ділитись своєю радістю з іншими – щоби у Твоєму Царстві було багато покликаних та багато вибраних.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.