21
06.2024
Віддання Вознесіння Йо 17, 18-26
0,00 / 0,00

Tuesday, 13 червня 2023

Звичайний період, Мт 7, 15-21
Св. ап. Єрмія

Св. мч. Єрмея.

У хвилині тиші постараюся приготувати своє серце на уважне слухання та сприйняття Божого Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 7, 15-21.

15. Сказав Господь: Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – хижі вовки. 16. Ви пізнаєте їх по їхніх плодах; хіба збирають виноград з тернини або з будяків – смокви? 17. Так кожне добре дерево родить гарні плоди, а лихе дерево – плоди погані. 18. Не може добре дерево приносити плодів поганих, ані лихе дерево – плодів добрих. 19. Всяке дерево, що не родить доброго плоду, рубають і в вогонь кидають.
20. По їхніх плодах, отже, пізнаєте їх.
21. Не кожний, хто до мене каже: Господи, Господи!, ввійде в царство небесне, але той, хто чинить волю Отця мого, що на небі.

Сьогодні Господь закликає нас до тверезості, застерігаючи від надто поверхневого чи легковажного сприйняття духовної дійсності. Наявність лжепророків, неправдивих вчителів, фальшивих та своєкорисних духовних лідерів, обману, лицемірства – все це, на жаль, також є неминучою складовою релігійного життя. Завжди знайдеться хтось, хто намагатиметься обернути на власний зиск прагнення людей до правди, щирості та світла.

Досить часто людям бракує мудрості доброго та розважливого розпізнання. Реагуємо на яскраві, ефектні, захоплюючі обгортки, не вникаючи у внутрішню суть явищ. Готові йти за тим, що викликає в нас сильнішу емоційну відповідь, що справляє міцніше враження. Нерідко в такий спосіб попадаємо на гачок певних залежностей, через які стаємо легкими об’єктами для маніпуляцій. 

Отже, Ісус пропонує нам простий дієвий критерій для розпізнання правдивих та фальшивих духовних лідерів. Потрібно подивитися на плоди їхньої діяльності. Плоди – це результати праці, добрі діла, пов’язані з ними людські долі. Те, що справжнє та добре – триватиме у часі, не проминатиме зашвидко, не потребуватиме постійного рекламного підживлення. Щоб плоди побачити та оцінити – потрібно не поспішати, дати собі час придивися та подумати. Те що Боже – приносить мир та ясність, те що ні – затьмарення й неспокій.

Боже, даруй мені Твоє світло, навчи мене розважливості та тверезості, щоб мати ясне бачення осіб, речей та обставин.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.