26
09.2023
Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова Лк 3, 23 - 4, 1
0,00 / 0,00

Wednesday, 07 червня 2023

Звичайний період, Мт 5, 20-26
Третє віднайдення чесної голови св. і славного прор., предтечі і хрестителя Господнього Йоана.

Сьогодні 7 червня – середа.

Ісус вподобав твоє фото профілю в соціальній мережі. Він точно знає, що ти створений на подобу Божу: ти ж красуня, ти винятковий! Але чи вподобає Він твої коментарі, публікації та дописи?

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 5, 20-26.

20. Сказав Господь своїм учням: коли ви своєю праведністю не перевищите книжників та фарисеїв, не ввійдете в царство небесне.
21. Ви чули, що було сказано стародавнім: не вбивай; і коли хто уб'є, той підпаде під суд. 22. А я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде під суд. Хто ж скаже братові: нікчема! – той підпаде під верховний суд. А хто скаже: дурень! – той впаде у вогонь пекельний.
23. Коли, отже, приносиш на жертовник дар твій і там згадаєш, що твій брат має щось на тебе, 24. зостав там перед жертовником твій дар; піди, помирись перше з твоїм братом і тоді прийдеш і принесеш дар твій.
25. Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі, щоб противник часом не видав тебе судді, а суддя возному, щоб тебе не вкинули в темницю. 26. Істинно кажу тобі: не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага.


Ми живемо у світі віртуального спілкування, маємо доступ до різних месенджерів, нам вже навіть важко уявити собі, що ми йдемо з кимось з одного міста в інше і провадимо розмови чи дискутуємо з опонентами в цій дорозі. Наше спілкування змінилося настільки, що так звана віртуальність стала нашим реальним щоденним життям. А це вже не є віртуальність… Уяви собі, що якогось дня ти дістаєш запит «у друзі» від самого Ісуса Христа. Він знає тебе, а ти Його, маєте спільних знайомих і ви ж в реальному житті вже давні друзі – чи не так? Ти прийняв би це запрошення?

Як і з кожним запитом, ти маєш вибір: можеш підтвердити цю дружбу з Христом, можеш її проігнорувати, також маєш можливість заблокувати Ісуса або обмежити Йому доступ  до твоїх публікацій. Бо ти розумієш і є свідомий того, що як тільки ти приймеш Його запит, він буде бачити усе те, чим ти ділишся, усі твої коментарі та дописи. Мабуть, більшість з нас, перед тим як натиснути "прийняти" чи "підтвердити", почали б гарячково, переглядати свою сторінку, як мінімум за останні півроку, видаляючи ті чи інші публікації, адже Він не просто нам знайомий, Він нам близький, Він нам дорогий. А ти як би діяв? Ти можеш уявити собі Його лице, коли він переглядає твою сторінку?

Ісус нам говорить, що ми підпадаємо під суд вже за самий гнів, який виникає у нашому серці в стосунку до нашого брата. Він не обтяжує нашої відповідальності, але намагається вберегти нас від ярма гріха. Не важливо де: інтернет чи кав`ярня, вайбер чи під'їзд – гнів має властивість зростати. Адже на початку ми не відчуваємо інтенсивної злості до людини, але, якщо цю злість не подолати ще в зародку, вона почне зростати, згодом до неї долучаються образа та зневага до ближнього, несправедливість та агресивність щодо нього. Можна намагатися себе виправдовувати свободою слова або ж захистом своєї думки, погляду, позиції… Але якщо в тому, що ти пишеш, говориш, публікуєш є зневага та приниження іншої особи, її гідності, то це не твоя свобода слова – це рабство твого гніву.

Знайди час та переглянь свої публікації з думкою про те, що Ісус вже є серед твоїх друзів, а ще Він так само товаришує з іншими людьми, які тобі більше чи менше імпонують. Живи і роби так, щоб Ісус не тільки вподобав твою публікацію, але й поділився нею.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.