26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Monday, 15 травня 2023

Звичайний період, Йо 8, 42-51
Тиждень 5-ий після Пасхи

Св. Атанасія Великого, архиєп. Олександрійського.

У хвилині тиші постараюся зосередитися та приготуюся слухати слово євангельського читання.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 8, 42-51.

42. Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:
– Якби Бог був Отець ваш, ви б мене любили, бо я від Бога вийшов і прийшов; не від себе самого прийшов я, але він послав мене. 43. Чому ви не розумієте моєї мови? Бо ви не можете слухати мого слова. 44. Диявол – ваш батько, і ви хочете чинити волю батька вашого. Він був душогубець від початку і не тримався правди, бо правди нема в ньому: коли говорить брехню, зо свого говорить, бо він брехун і брехні батько. 45. Мені ж, що правду вам кажу, ви не вірите. 46. Хто з вас може обвинити мене у грісі? Чого, отже, коли кажу вам правду, ви мені не вірите? 47. Хто від Бога, слухає слова Божі. Ви тому не слухаєте, що не від Бога.
48. Озвались юдеї і сказали йому:
– Хіба не добре кажемо, що самарянин єси і біса маєш?
49. Відповів Ісус:
– Я не маю біса, але шаную Отця мого; ви ж зневажаєте мене. 50. Я не шукаю слави для себе; є, хто шукає й судить. 51. Істинно, істинно кажу вам: хто берегтиме моє слово, повіки не побачить смерть.

Сьогодні стаємо свідками чергового великого непорозуміння, так характерного для деяких з євангельських оповідей. Непорозуміння між Ісусом – Божим Сином, Месією та між побожними поважними людьми. В черговий раз розігрується драма, про яку апостол Іван Богослов каже вже на початку свого Євангелія: «прийшов до своїх, а свої Його не прийняли…»

Отже, чому ті, хто ціле життя вивчав Божий закон, намагався якнайкраще його зрозуміти, у найбільш точний спосіб виконувати Божі заповіді, в результаті виявилися неспроможними прийняти Ісуса Христа – ані Його Самого, ані Його Слово? Як Він сам і каже: «Чому ви не розумієте моєї мови?.. Чого, отже, коли кажу вам правду, ви мені не вірите?»

Напевно, відповідь полягає у певному браку смирення в тих поважних побожних осіб. Вони виявилися настільки добре обізнаними в Божому законі, настільки все точно і достеменно знали і визначали, що Сам Божий Син зі Своїми словами та діяннями виявився для них ніби зайвим. На жаль, ця небезпека не є чимось далеким і від багатьох з нас, які вважаємо себе християнами. Адже так легко вибудувати собі зручний, всеохоплюючий релігійний світогляд, в якому немає місця для нічого стороннього і зайвого! А чи знайдеться в ньому місце для Самого Бога, якщо Він виявиться принаймні трошки інакшим, ніж я собі уявляю?

Господи, даруй мені Твоє світло та вчини моє серце відкритим на Тебе!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.