09
06.2023
Св. свщмч. Терапонта Мт 5, 33-41
0,00 / 0,00

Monday, 08 Травень 2023

Звичайний період, Йо 6, 56-69
Св. ап. і євангелиста Марка

Під час сьогоднішньої молитви спробуй уявити собі Ісуса, який прагне подарувати тобі життя, пропонує тобі поєднатися з Ним.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 6, 56-69.

Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:
56. Хто їсть моє тіло й п'є мою кров, у мені пробуває, і я – в ньому. 57. Як мене послав живий Отець і я живу Отцем, так і той хто їсть мене, житиме мною. 58. Це – хліб, що зійшов з неба. Не як батьки ваші їли манну й померли: хто їстиме цей хліб, житиме повіки.
59. Так говорив він, коли навчав у синагозі, в Капернаумі.
60. Почувши це, багато хто з його учнів говорили:
– Жорстока ця мова! Хто може її слухати?
61. Ісус, знаючи в собі, що учні його ремствують, мовив до них:
62. – Це вас блазнить? А що коли побачите, як Син чоловічий возходить туди, де був перше? 63. Дух оживляє, тіло ж нічого не помагає. Слова, що я сказав вам – дух і життя. 64. Та дехто з вас не вірує.
Ісус бо знав від самого початку, хто ті, що не вірують, і хто той, що його зрадить. 65. І додав:
– Ось чому я сказав вам, що ніхто не може прийти до мене, коли його йому не буде дано моїм Отцем.
66. 3 того часу багато хто з його учнів відійшли від нього й більше з ним не ходили. 67. Тому Ісус сказав до дванадцятьох:
– Невже й ви хочете відійти?
68. Озвався до нього Симон Петро:
– Господи, до кого нам іти? У тебе – слова життя вічного. 69. Ми увірували й пізнали, що ти – святий Божий.

Сенс Євхаристії є дуже глибокий і незбагненний у своїй повноті. Мабуть, не можна дивуватися євреям, які почувши заклик Ісуса куштувати Його Плоть і пити Його Кров, були шоковані, а деякі учні взагалі Його залишили після таких закликів. Хто Він такий, що пропонує себе на поталу та розповідає, що умовою порятунку є його Кров, яку треба пити?  Якщо Він - людина, то він хворий, якщо ж Бог – то як зрозуміти його слова? 

У першому-третьому століттях, противники Християнства називали послідовників Ісуса людожерами: «Ви їсте живу плоть і п'єте кров», - говорили вони, невірно розуміючи таїнство Євхаристії. Але ці звинувачення і таке, не зовсім приємне порівняння, може нам допомогти дещо зрозуміти. Уявімо собі голодну спраглу людину, яка вже від голоду втрачає розум, а жага до життя є такою великою, що її ніщо вже не може зупинити, тоді вона починає їсти собі подібних. Коли ми спраглі та голодні, в нашому духовному житті відбувається дещо подібне, ми шукаємо собі жертву для поживи, ми образно кажучи «догризаємо» один одного, або ж з'їдаємо себе самих та ніяк не можемо насититись, тому що ми забуваємо, про ту Найбільшу, Нескінченну Жертву, яку вже дав нам Господь на поталу. Тіло і Кров Христа для нас є тією правдивою духовною поживою, це є та жертва, яка нас наситить, яка дає нам життя.

Ідентичність Ісуса Христа є повністю вкорінена в Бога Отця. Через прийняття Христа ми єднаємося з Ним, а через Нього з Богом Отцем. Ми маємо жадати цього з'єднання з Богом, наповнювати себе Ним, адже тільки Він може вгамувати наш ненаситний голод. Чи ти відчуваєш тугу, коли не маєш можливості отримувати Святе Причастя?

Попросимо Господа дати нам глибоке бажання перебувати з Ним та не боятися довіряти Йому свої турботи та страхи.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.