21
06.2024
Віддання Вознесіння Йо 17, 18-26
0,00 / 0,00

Sunday, 07 травня 2023

Звичайний період, Йо 5, 1-15
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого

Св. мч. Сави Стратилата – воєводи.

Намагайся відчути, що ти зараз перебуваєш у присутності когось, хто є дуже відданий і вірний тобі, в присутності Того, хто любить тебе, але не нав'язує Себе. Він просто чекає моменту, коли ти сам захочеш бути з ним і для нього. Уяви собі Бога, який в Ісусі хоче стати тобі братом і другом.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 5, 1-15

1. В той час Ісус прибув до Єрусалиму. 2. А є в Єрусалимі Овеча купіль, що зветься по-єврейськи Витесда й має п'ять притворів. 3. У них лежала сила недужих, сліпих, кривих і сухих, які чекали, коли зворушиться вода: 4. бо ангел Господній сходив час від часу в купіль і зворушував воду, і хто перший по зворушенні води спускався у купіль, видужував, хоч би яка була його недуга.
5. Був там один чоловік, що нездужав тридцять вісім років. 6. Побачив Ісус, що він лежить, і довідавшися, що він вже дуже довго нездужає, каже до нього:
– Бажаєш видужати?
7. Відповідає йому недужий:
– Не маю нікого, пане, хто б мене спустив у купіль, коли зворушиться вода, бо коли я туди приходжу, інший передо мною сходить.
8. Ісус мовить до нього:
– Устань, візьми ложе твоє й ходи!
9. І відразу видужав той чоловік і взяв своє ложе, й почав ходити.
10. А був то день суботній. Юдеї кажуть тому, що видужав:
– Таж то субота. Не личить тобі носити ложе.
11. Той їм відповів:
– Той, хто мене оздоровив, сказав мені: візьми твоє ложе й ходи.
12. Спитали його:
– Хто той, що сказав тобі: візьми й ходи?
13. Але той, що видужав, не знав, хто він, бо Ісус зник у натовпі, що був на тому місці. 14. Потім Ісус найшов його у храмі й мовив до нього:
– Оце ти видужав, не гріши ж більше, щоб що гірше тобі не сталось.
15. Чоловік пішов і оповів юдеям, що то Ісус оздоровив його.

Хворий протягом 38-ми років, окрім фізичних недуг, страждав від самотності, страждав від браку чиєїсь присутності. Що є складніше: фізична хвороба чи страждання душі? Це так сумно звучить, що навколо хворого була юрба, натовп осіб, але він не знайшов Людини... А як у тебе?  Можливо, ти оточуєш себе великою кількістю людей, а вночі, засипаєш зі слізьми від самотності?  Ти прожив багато років, але відчуваєш, що у тебе нікого немає і ти нікому не потрібен?

«Ісус мовить до нього: Устань, візьми ложе твоє й ходи! І відразу видужав той чоловік…» Ось, нарешті, хворий зустрів іншу Людину – Ісуса, а в Ісусі – Живого Бога. Нерідко Господь проявляє нам свою присутність за допомогою людей, Він діє для нас через інших людей.  А ти помічаєш цю присутність Бога у своєму повсякденному житті?  Або, можливо, щось затьмарює тобі Його присутність?

Ще раз слухаючи Слово Боже, пригадай собі тих різних людей, які є і були у твоєму житті, які, можливо, підтримали тебе словом чи вчинком, подарували посмішку або стали твоїм  досвідом. Чи ти є вдячний за цих людей?  А як ти думаєш: чи й через тебе Господь діє для інших?

Дякуємо Ісусові за його ніжну присутність у нашому житті, а особливо, коли ми переповнені страхом, гріхом, самотністю. Дякуємо також за людей у нашому житті!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.