27
07.2024
Св. вмч. й цілителя Пантелеймона Мт 9, 9-13
0,00 / 0,00

Friday, 05 травня 2023

Звичайний період, Йо 6, 48-54
Прп. Теодора Сикеота

За хвилину розпочнеться твоя щоденна молитва Словом Божим. Спробуй увійти в своє серце з миром, уважністю та охотою цікавої дитини.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 6, 48-54.

Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:
48. Я – хліб життя. 49. Батьки ваші їли манну в пустині й померли. 50. А це – хліб, що з неба сходить, щоб той, хто його їстиме, не вмер. 51. Я – хліб живий, що зійшов з неба. Коли хто їстиме цей хліб, житиме повіки. І хліб, що я дам, то моє тіло за життя світу.
52. Тут юдеї стали сперечатися між собою, кажучи:
– Як отой може нам дати своє тіло їсти?
53. Ісус сказав їм:
– Істинно, істинно кажу вам: як не їстимете тіла Сина чоловічого й не питимете його крови, не матимете життя в собі. 54. Хто їсть моє тіло й п'є мою кров, той живе життям вічним, і я воскрешу його в останній день.

Цими днями Церква пропонує нашій увазі багаторазове повторення тематики життя. Ці уривки є переказом від євангелиста Йоана слів Ісуса, які Він проголошував юдеям в часі святкування. Здається, Він багаторазово повторює одне і те саме. Можливо, сьогодні для нас вже не є актуальним довге і ретельне пояснення катехитичних повчань про зміст віри, проте духовне життя є невичерпним. Звертаючись до цього тексту, ми можемо не просто констатувати, що вже про це щось знаємо, але спробувати засмакувати Хліб життя, засмакувати кожне слово цього уривку.

Ізраїльський народ досвідчив багатьох чудес у пустелі, одне з них – це манна. Завдяки цим чудам, вони змогли пройти важке довголітнє випробування пустелею і досягнути врешті обіцяної землі. Приймаючи сьогодні Євхаристичного Ісуса, ми теж живимося Його Тілом і Кров’ю, що нас наповнює наснагою та відновлює стосунок довір’я і любові з Небесним Отцем. Саме тому багато святих наголошували, що небо починається тут. Іноді вірити в це непросто, проте Христос завжди поруч, щоб ми пройшли нашу персональну пустелю випробувань.

Відповідаючи на питання Мойсея: «Яке твоє ім’я?», Бог назвав себе Сущим, тобто сказав «Я Той Хто Є». Це доволі дивна відповідь, однак вона показує що тільки Бог має буття Сам у Собі. Все інше творіння, в тому числі і людина, його отримує. Ісус також так себе назвав, як Єдинородний Син Отця, саме тому Він дає нам життя вічне. Це влада Сина Божого, яку ми сьогодні досвідчуємо через дію Святого Духа у Євхаристії. Для нашого біологічного життя ми постійно потребуємо поживи, так само для нашого доброго духовного життя ми потребуємо залишатися з Богом на постійному зв’язку. Цей зв'язок сповнює наше існування життям, оскільки Той, Хто має Буття Сам у Собі, постійно підживлює нас вірою, надією, любов’ю.

Господи, прошу Тебе про ласку вміти цінувати Дар Твоєї присутності в моєму житті через Євхаристію – щоб і я міг сказати разом з апостолом Павлом: «Живу вже не я, живе в мені Христос!»

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.