28
11.2023
Прпмч. Стефана Нового Лк 14, 25-35
0,00 / 0,00

Friday, 18 листопада 2022

Звичайний період, Лк 11, 23-26
Свв. мчч. Галактіона і Єпістими

Наше життя сповнене щоденних виборів: важчих чи легших, більших чи менших, усвідомлених і не зовсім, які ми приймаємо, чимось при цьому керуючись. Увійшовши у власний внутрішній простір, спробуй довіритися Слову Христа як керманичеві у твоїй дорозі.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 11, 23-26.

Сказав Господь:
23. Хто не зо мною, той проти мене; і хто зо мною не збирає, той розсипає.
24. Коли дух нечистий вийде з чоловіка, блукає по місцях безводних, шукаючи спочинку, і, не найшовши, каже: 25. вернуся в дім свій, звідкіль я вийшов. І прибувши, находить його заметеним, прибраним. 26. Тоді йде й бере з собою інших сім духів, гірших від себе, і вони входять і там оселюються, і останнє того чоловіка стає гірше, ніж перше.

Питання приналежності є дуже важливе для кожної людини. Навіть шукаючи моменту тиші і самотності, коли хаос і гамір життя здаються нестерпними, ми насправді прагнемо відновити власну приналежність самим собі. Але задоволення від свободи насправді є поворотом, за яким нас чекає вибір. Бо ще глибше за потребу свободи ми маємо потребу приналежності до когось і бажання беззастережної любові. Кому чи чому належить твоє серце зараз? Від кого очікуєш і де шукаєш любові?

Ісус не бажає залишати тебе в ілюзії, що можна жити на роздоріжжі. Наше життя невпинно йде вперед. І якщо ти не з Ним, то віддаляєшся від Нього кожним своїм вибором і все що нагромаджуєш, досягаєш, одного дня може виявитися порожнім і пустим. Часом відомі і успішні люди, котрі, здається, досягли всього, про що могли тільки мріяти, розповідають, наскільки їх життя було порожнім до навернення, до того, як вони стали в своєму житті на боці Бога. Чи цінуєш і пам’ятаєш той момент ласки, коли ти вперше свідомо вибрав Бога?

Людська душа завжди залишається плацдармом духовної боротьби. За територію нашого серця постійно воює той, хто його насправді ненавидить і постійно обманює. Тому так важливо щоб нею володів Господь, котрий пообіцяв: «Я боронитиму вас, як мою славу». Можливо потребуєш попросити Господа повніше увійти у твоє життя, віддаючи себе самого і тих, хто  тобі дорогий, під Його захист.

«Сказав Господь: Хто не зо мною, той проти мене і хто зо мною не збирає, той розсипає», - тому, що Йому не байдуже. Дозволь Йому супроводити тебе у кожному конкретному моменті, щоб твоє життя було справді плідним.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.