07
12.2022
Св. влкмч. Катерини Лк 15, 1-10
0,00 / 0,00

Wednesday, 16 Листопад 2022

Звичайний період, Лк 11, 9-13
Свв. мчч. Акепсими, єп., Йосифа, пресв., і Аїтала

Оновлення храму св. влкмч. Юрія, що в Лідді, де положене чесне тіло його.

В сьогоднішньому уривку Господь продовжуватиме вчити тебе довіряти Йому наполегливо, вміти стукати і вміти чекати, бути впевненим у Його любові.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 11, 9-13.

9. Сказав Ісус своїм учням: просіть, і дасться вам; шукайте, і найдете; стукайте, і відчинять вам. 10. Кожний бо, хто просить, одержує, хто шукає, находить, і тому, хто стукає, відчиняють.
11. Котрий із вас, батьків, коли син проситиме в нього хліба, дасть йому камінь? Або коли попросить риби, замість риби дасть йому гадюку? 12. Або коли яйце попросить, дасть йому скорпіона?
13. Отак коли ви, бувши злими, умієте давати дітям вашим добрі дари, оскільки більш Отець небесний дасть Святого Духа тим, що у нього просять.

Колись одна людина з досвідом сказала: «Я дуже дякую Богові за вислухані молитви, а ще більше за невислухані. Бо якби Господь вчинив усе як я просила, то було б гірше». Такий парадоксальний висновок можна зробити тільки з віддалі років та завдяки здобутій життєвій мудрості. Сам Ісус в тяжкий момент молитви в оливному городі, просячи Отця, все ж сказав до Нього: «Нехай не моя, але Твоя воля буде». Наскільки для Тебе є важливим шукати сповнення волі Божої?

Іноді в досвіді нашої молитви трапляються моменти, коли здається, що небо просто глухе і закрите на наші прохання й болі. В такі моменти так важливо не забути простий людський досвід: «Котрий із вас, батьків, коли син проситиме в нього хліба, дасть йому камінь? Або коли попросить риби, замість риби дасть йому гадюку?  Або коли яйце попросить, дасть йому скорпіона?» Можливо, так звана невислухана молитва приховує для тебе якийсь більший дар?

Бог справді прагне дарувати щось надзвичайно велике – дати Святого Духа, а не просто виконати наші, деколи такі своєкорисні забаганки. Він прагне сповнити нас справжньою внутрішньою силою і радістю, котрі надихатимуть наше життя. Не стільки вберегти нас від неприємностей, скільки навчити переживати їх, долати, бути за них вище. Ісус відкриває тобі сьогодні бажання Отця обдарувати тебе Духом Святим. Господь стукає в твоє життя, щоб наповнити Його Своєю благодаттю.

Спробуй сьогодні відкритися на дію Святого Духа в твоїх щоденних справах, у твоїх задумах та у викликах, що постають перед тобою.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.