07
10.2022
Св. первомч. й рівноап. Теклі Мр 12, 1-12
0,00 / 0,00

Thursday, 08 Вересень 2022

Звичайний період, Мр 3, 28-35
Свв. мчч. Адріяна й Наталії

Слово Боже здатне проникнути глибоко у людську душу, змінити мислення і спосіб життя. Просімо Святого Духа, щоб допоміг нам відкритися на Боже Слово, освітив своїми дарами наш розум і серце!

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 3, 28-35.

Сказав Господь:
28. Істинно кажу вам: усе буде відпущене синам людським, гріхи та богохульства, скільки б вони не хулили. 29. Але хто вирече хулу проти Святого Духа, тому повіки не проститься: він буде винен у грісі вічнім.
30. Вони бо мовили: «Він має нечистого духа ».
31. Приходять мати та брати його і, стоячи надворі, посилають до нього, щоб його прикликати. 32. Народ же сидів круг нього, і кажуть йому:
– Ось твоя мати і брати надворі тебе шукають.
33. Він у відповідь сказав їм:
– Хто моя мати та брати?
34. І, поглянувши навкруги на тих, які сиділи довкола нього, каже:
35. – Ось моя мати та мої брати. Бо хто чинить волю Божу, той – мені брат, сестра і мати.

Від самого початку своєї публічної діяльності Ісус викликає багато емоцій і видається неординарною особистістю. Навчаючи і творячи чудеса, ніби змушує людей замислитися над питанням: Ким Він є? І це зовсім не полегшує знаходження відповіді. Ісус уникає явних декларацій на тему свого буття Сином Божим чи Месією. Люди самі мусять вирішити, чи хочуть в Нього повірити на підставі Його науки та діяльності, чи ні. 

Євангелист Марко запрошує нас в сьогоднішньому уривку споглянути на Ісуса, силу Його Слова. Ісус на прикладі книжників застерігає людей перед затверділістю їхніх сердець, які здатні грішити проти Святого Духа свідомо і добровільно. Вони бо мовили: «Він має нечистого духа». Кидаючи таке звинувачення, намагалися припинити діяльність Ісуса, Його навчання і вплив на людей. Це спроба зламати, підпорядкувати, контролювати.  По якій стороні найчастіше бачиш себе ти: по тій, яка звинувачує, чи по тій, яка захищає істину? 

Ісус  понад 30 років прожив у родині, показуючи тим самим, як цінить родинні цінності. 
Однак в сьогоднішньому Слові Ісус понад узи крові ставить послух волі Отця. Люди, які виконують волю Бога, живучи в любові, пов’язані узами сильнішими за родинні зв’язки.
Ісус з’єднаний з Марією міцними узами синівства, але ще сильнішими і тривалішими, були ті узи, які давала віра і послух Богу. Ця дійсність спонукає нас придивиться до своїх власних родинних зв’язків – наскільки в них є прагнення виконання волі Отця?

Молімося, щоб ми в нашому щоденному житті розпізнавали Божу волю і з допомогою Божої благодаті могли її реалізувати!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.