07
10.2022
Св. первомч. й рівноап. Теклі Мр 12, 1-12
0,00 / 0,00

Saturday, 03 Вересень 2022

Звичайний період, Мт 20, 29-34
Св. ап. Тадея

Св. мч. Васси.

У хвилині тиші постараюся приготувати своє серце на уважне слухання та прийняття євангельського Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 20, 29-34.

29. В той час, як виходив Ісус з Єрихону, ішло за ним багато народу. 30. Два сліпці сиділи край дороги і, почувши, що Ісус проходить мимо, закричали, кажучи:
– Господи, сину Давида, змилуйся над нами!
31. Люди картали їх, щоб замовкли. А ті ще більше голосили:
– Змилуйся над нами, Господи, сину Давида!
32. Тоді Ісус зупинився, покликав їх і мовив:
– Що бажаєте, щоб я учинив вам?
33. Вони кажуть йому:
– Господи, щоб очі нам відкрились.
34. Змилувався Ісус, доторкнувсь їхніх очей, і вони негайно прозріли й пішли слідом за ним.

Уявімо на хвилинку себе на місці одного з тих єрихонських сліпців. Сидять край дороги в бідному, брудному, запорошеному одязі. Жебракують. Чекають, що хтось їм дасть якусь милостиню. Чують шум множини людей, що проходять повз них. Не можуть бачити, хто це. Тому, напевно, питають тих, хто йде, про те, що ж тут відбувається. Хтось їм сказав, що це Ісус з Назарету. І тут вони раптом розуміють, що мають шанс отримати щось більше, ніж кілька мідяків. Скоріше за все, вже чули про зцілення та чудеса, які робив Ісус.

Отже, починають кричати: «Господи, сину Давида, змилуйся над нами!» Називають Ісуса Сином Давида, тобто Месією. Багато кому це не подобається. Хтось вважає, що Ісус не є Месією. Можливо, є пророком, можливо, талановитим вчителем, але не Месією. Ще хтось думає, що, можливо, поки що зарано так вголос кричати, що Ісус є тим самим довгоочікуваним Царем і Спасителем. Могли й бути інші якісь причини. Тому сварили сліпців, змушували їх замовкнути. Та ті кричали ще більше. Нерідко, коли й ми починаємо волати до Господа про допомогу, знайдеться чимало розумних міркувань, які змушуватимуть нас замовкнути. А що ж тоді ми на це?

Якби сліпці послухались дорікань і замовкли, то, можливо, втратили б свій унікальний шанс на зцілення. Вони ж кричали, не зважаючи ні на що – і були почуті! Ісус їх чує, кличе до себе і питає, що саме вони від Нього хочуть. Отже, важливим є знати, що конкретно ми хочемо дістати від Господа – щоб бути здатними це отримати. Вони знали дуже добре, чого саме потребували: «Господи, щоб очі нам відкрились». Що просили – те й отримали, а, зцілившись, пішли за Ісусом. Вже не сліпі нещасні жебраки, але свідомі зрячі учні. А що б я хотів отримати від Господа? І, якщо це отримаю, то що чинитиму з тим далі? 

Господи, дай мені віру й відвагу волати до Тебе! Адже і я потребую Твого зцілення та хочу йти за Тобою!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.