26
09.2023
Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова Лк 3, 23 - 4, 1
0,00 / 0,00

Thursday, 04 серпня 2022

Звичайний період, Мт 16, 24-28
Св. мироносиці й рівноап. Марії Магдалини

Повернення мощів св. свщмч. Фоки.

Прошу у Господа ласки відкритися на Його присутність у цій молитві, щоб слухати Його голосу з довір’ям та великодушно слідувати за Христом у моєму житті.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 16, 24-28.

Сказав Господь до своїх учнів: Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною. 25. Хто хоче спасти своє життя, той його погубить; а хто своє життя погубить ради мене, той його найде. 26. Яка користь людині, коли здобуде увесь світ, але занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу?
27. Син чоловічий має прийти в славі Отця свого з ангелами своїми й тоді воздасть кожному згідно з його ділами.
28. Істинно кажу вам: є деякі між тут присутніми, які не зазнають смерти, поки не побачать Сина чоловічого, що приходить зо своїм царством.

«Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною», – ці дуже знамениті слова Ісуса одночасно є запрошенням і умовою йти за Ним. Здається, ми приймаємо рішення йти за Христом з огляду на спасіння душі, а Він попереджає про те, що хто хотітиме спасти свою душу, той її погубить, але хто погубить своє життя заради Христа, той його, власне, і знайде. Ця образна мова відкриває нам глибшу правду про сенс нашого християнського життя. Йти за Христом – це відмовитися від власних оманливих шляхів, дозволивши Господеві бути нашою Дорогою, Правдою і Життям. В очах цього світу це часто виглядатиме безглуздою втратою.

По-людськи цінність життя часто вимірюється владою, славою, матеріальним достатком, красою і здоров’ям. У гонитві за цими непоганими самими у собі речами, людина, проте, здатна загубити власну душу та свою людську сутність – любити та бути любленою, досвідчуючи та даруючи безкорисливу любов. «Яка користь людині, коли здобуде увесь світ, але занапастить власну душу?», – питає Господь, щоб дати розуміння цінності нашого життя. 

Ісус попереджає, що Син Чоловічий, тобто, власне, Він Сам, прийде колись, щоб судити і воздати кожному за його ділами. Тому того, хто зрікся себе, та йшов за Христом через своє земне життя, цей суд не повинен лякати. Ми часто себе оцінюємо за людськими мірками, в нашому народі є популярним вислів: «Що люди скажуть?» Хоч так насправді єдино важливим є те, що скаже Господь. Голос здорового сумління постійно тримає нас у зв’язку з Богом, він здатний захистити нас від людських несправедливих осудів і маніпуляцій, чи, навпаки, показати якусь приховану неправду нашого життя, навіть якщо зовні в людських очах все виглядає чудово. Це голос, що шукає нашого істинного добра та вічного щастя. 

Господи, навчи мене не боятися самозречення на Твою користь. Дякую за те, що прагнеш подарувати мені свободу і радість Царства Божого, сповнити моє життя добром, яке не проминає!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.