26
09.2023
Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова Лк 3, 23 - 4, 1
0,00 / 0,00

Monday, 01 серпня 2022

Звичайний період, Мт 16, 1-6
Тиждень 8-ий по Зісланні Святого Духа

Прп. Макрини, сестри св. Василія Великого.
Прп. Дія.

За хвилю розпочнеться твоя зустріч з Господом. Приготуй своє серце та розум до щирої розмови з Богом, який дав тобі життя і бажає сповнити його справжнім сенсом та щастям.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 16, 1-6.

1. В той час приступили до Ісуса фарисеї та садукеї, і, спокушаючи його, просили, щоб показав їм знак з неба. 2. А він у відповідь сказав їм: – Як настане вечір, ви кажете: буде гарна погода, бо червоне небо; 3. а вранці: сьогодні буде негода, бо небо щось червонясто похмуре. То вигляд неба ви вмієте розпізнавати, а знаків часу ви не здатні розпізнавати? 4. Рід лукавий і перелюбний шукає знаку, але знаку йому не дасться, хіба що знак Йони.
І покинув їх і пішов звідти.
5. Коли перепливали учні на той бік, забули взяти хліба. 6. Ісус сказав їм:
– Глядіть, бережіться закваски фарисейської і садукейської.

Здається, завжди, коли до Ісуса приступають фарисеї, то слід чекати якихось непорозумінь, хитрості, явного чи прихованого конфлікту. А як ти зустрічаєшся з іншими? Наприклад, як приступаєш до Господа в молитві? Чи коли зустрічаєшся з твоїми рідними, близькими, друзями, колегами чи просто незнайомими людьми – якою є твоя постава, твоя мова, твої бажання? Бути щирим – це велика відвага і розкіш, проте саме щирість і простота є добрим фундаментом для стосунків, що побудовані на заповідях любові до Бога і до ближнього.

Ісус мусів показати цим поважним і заплутаним у багатьох умовностях людям їхню нещирість. Він називає їх родом лукавим і перелюбним. Для пророчої мови Старого завіту є дуже характерним називати  перелюбом невірність вибраного люду Господеві. Щоб описати стосунок любові Бога до людини, натхнені Святим Духом автори звертаються до найсильніших образів любові з нашого людського досвіду – це жертвенна та безкорислива любов батьків та шаленство закоханості і любов подружня. Приступаючи до Христа з підступними, нещирими питаннями, нібито з побожних спонук, вони тим самим виявляють невірність свого серця Богові. Так само, як люди зазвичай ховають свої нечисті пориви і справи, так само ці люди приховують, що вже давно шукають не Бога і Божого, але власної вигоди, власної слави і влади.

Ісус залишився нечутливим на виклики старшини Ізраїля і пішов своєю дорогою, не чинячи ніяких спеціальних знаків, які б задовільнили їх самолюбство. Він прийшов показати безмежну любов, викупити нас з неволі гріха та дати життя вічне. Його смерть і Воскресіння є знаком понад усякі знаки і сталося це тоді, коли прийшла година за задумом Отця, а не коли забагалося фарисеям. «Глядіть, бережіться закваски фарисейської і садукейської», – застерігає Христос. Можливо, тобі не вистачає чогось для доброго і щирого стосунку з Богом і людьми? Можливо, хочеш просити Христа про переміну серця? 

Господи, навчи мене відчитувати Пасхальні знаки твоєї смерті і Воскресіння в моєму житті і вірити тобі щораз глибше і простіше!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.