05
07.2022
Св. свщмч. Євсевія, єп. Самосатського Мт 11, 16-20
0,00 / 0,00

Wednesday, 22 Червень 2022

Звичайний період, Мт 7, 21-23
Св. Кирила, архиєп. Олександрійського

За хвилину почую євангельське слово. Постараюся так приготувати своє серце, щоб могти це слово гідно прийняти та зрозуміти.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 7, 21-23.

21. Сказав Господь: Не кожний, хто до мене каже: Господи, Господи!, ввійде в царство небесне, але той, хто чинить волю Отця мого, що на небі. 22. Багато мені того дня скажуть: Господи, Господи! Хіба ми не твоїм ім'ям пророкували? Хіба не твоїм ім'ям бісів виганяли? Хіба не твоїм ім'ям силу чудес творили?
23. І тоді я їм скажу прилюдно у вічі: я вас не знав ніколи! Відійдіть від мене, ви, що чините беззаконня!

Господь Ісус Христос вже вкотре попереджає нас про можливість неправдивої релігійності. Нерідко ми, віруючі, судимо про ту чи іншу людину за зовнішніми ознаками її формальної приналежності до того, що ми вважаємо своєю вірою. Символи, знаки, умовні слова та привітання, знання чи незнання певних звичаїв – все це служить нам ознаками для розрізнення «своїх» від «чужих».

Та Господь судить інакше. Як чуємо в сьогоднішньому Слові, зовсім недостатньо визнавати вголос Його своїм Господом. Також недостатньо пророкувати, або публічно виступати в Його імені. Більше того – навіть творити чудеса в Його Ім’я може виявитися анітрохи не помічним чи корисним. Людській егоїзм та марнославство можуть і найкращі речі спотворити та перекрутити. Можливо, зустрічався і я з чимось таким у своєму житті? А, може, й сам чинив щось подібного?

Отже, сьогодні ми запрошені до справжності та щирості. Не «видаватися», а «бути». Не зовнішня ефектність, але внутрішня автентичність. Не беззаконня та свавілля, але воля Небесного Отця. Як же взнати, що ми чинимо саме Божу волю, а не в черговий раз видаємо за неї тільки своє власне хотіння? Найкращим критерієм є любов. Те, що зроблене з любові – справжнє. Бог Сам є любов’ю, тому той, хто прагне любити, неодмінно наближається до Нього. 

Господи, навчи мене не жити лише для самого себе. Даруй мені Твоє світло, щоб могти розпізнавати та виконувати Твою святу волю!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.