09
06.2023
Св. свщмч. Терапонта Мт 5, 33-41
0,00 / 0,00

Thursday, 20 Січня 2022

Різдво, Йн 1, 29-34
Собор св. хрестителя Господнього Йоана

Ти тут, перед люблячим Господом, Він поруч з тобою, що б не сталось! Спробуй попросити в Нього ласки відкритися на те, що Він хоче тобі сказати.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 1, 29-34.

29. В той час бачить Іван Ісуса, що йде до нього, і каже:
– Ось Агнець Божий, який бере геть гріх світу.
30. Це той, про якого казав я: за мною йде муж, сущий передо мною, бо він був раніш за мене. 31. Я його не знав. Та я на те прийшов, христячи водою, щоб він був об'явлений Ізраїлеві.
32. І тоді Іван свідчив, кажучи:
– Я Духа бачив, що, мов голуб, сходив з неба й почив на ньому. 33. Я його не знав, але той, хто послав мене христити водою, сказав мені: над ким побачиш Духа, який сходить і над ним почиває, той христить Духом Святим. 34. І я бачив і засвідчив, що він – Син Божий.

Йоан Хреститель ще в лоні Єлисавети відчув Ісуса, якого носила Марія. Сповнився час, приблизно тридцять років, як каже Євангеліст Лука, і Йоан  впізнає Його серед натовпу людей, коли Ісус прийшов до нього прийняти хрещення. Тепер Йоан свідчить про Ісуса, ким Він є для тебе і всього світу.

Сам Ісус згодом назвав його пророком, навіть сказав такі слова: «…між народженими від жінок не було більшого від Йоана Хрестителя». Що дозволило Йоанові стати тим, ким він став? Життя у вірності Богові і Його заповідям, життя, проведене у покаянні і вірності своєму покликанню – приготувати ізраїльський народ до зустрічі з Ісусом.

Сьогодні церква відзначає свято Йоана Хрестителя і тим дає тобі можливість глибше познайомитися з цим великим святим, який може тобі допомогти пізнавати Ісуса серед буденного життя, який може допомогти навернутися із тих гріхів, які давно тобі дошкуляють, який може допомогти тобі залишитися вірним твоєму призначенню у світі.

Спробуй попросити в Бога за заступництвом святого Йоана Хрестителя тих благодатей, які зараз відчуваєш найнеобхіднішими для себе.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.