29
03.2024
Прп. Марка, єп. Аретусійського, і Кирила дияк., та інших, що з ним постраждали при Юліані, мучителеві Мт 27, 45-56
0,00 / 0,00

Monday, 17 січня 2022

Різдво, Мр 9,42 - 10,1
Тиждень 31-ій по Зісланні Святого Духа

Собор свв. сімдесяти апостолів. Прп. Теоктиста ігумена, що в Кукумі Сікелійській.

Молитва завжди вважалася найсильнішою зброєю в духовній боротьбі. Слово Боже дає нам незаперечну перевагу і, завдяки молитві, стає нашою силою. На початку сьогоднішньої молитви можеш просити про ласку довір’я й відваги, щоб могти відкритися на це Слово.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 9, 42 – 10, 1

42. Сказав Господь: Хто спокусить одне з оцих малих, що вірують, краще було б такому, щоб йому повішено на шию жорновий камінь та вкинено в море.
43. І коли твоя рука спокушає тебе, відітни її: краще тобі ввійти в життя калікою, ніж з двома руками піти у пекло, у вогонь незагасний, 44. де червяк їхній не вмирає й вогонь не вгасає.
45. І коли нога твоя спокушає тебе, відітни її: краще тобі ввійти в життя кривим, ніж з двома ногами бути кинутим у пекло, 46. де червяк їхній не вмирає й вогонь не вгасає.
47. І коли око твоє спокушає тебе, вирви його: краще тобі ввійти у царство Боже однооким, ніж з двома очима бути кинутим у пекло, 48. де червяк їхній не вмирає і вогонь не вгасає.
49. Бо кожен вогнем посолиться, і кожна жертва сіллю посолиться. 50. Сіль – річ добра; та коли сіль стане несолоною, чим її приправите? Майте у собі сіль і живіть у мирі між собою!
1. Вийшовши звідти, Ісус приходить у Юдею та по той бік Йордану. І знову сходяться до нього люди, і він, своїм звичаєм, знову навчає їх.

В нашому духовному житті нерідко трапляються ситуації випробування. Гідно пройдений час проби чинить нас зрілішими, мудрішими, святішими. Кожне випробування ставить нас у незручне становище вибору. Часто це вибір між приємним та одночасно грішним і тим, що здається неприємним, проте є добрим. Сьогодні Христос звертає нашу увагу на те, щоб ми не спокушали інших. Не спокушали малих, недосвідчених, може, навіть трохи наївних. Бо сам Господь дорожить кожною особою і милостиво схиляється над нашою малістю, щоб підтримати нас у духовній боротьбі.

Радикальність цієї боротьби сягає аж до ампутації. Чи Христос перебільшує? Ні, в критичних ситуаціях на виживання людина часто так і поступає. Наприклад, щоб фізично вижити, один альпініст був змушений власноруч ампутувати собі передпліччя правої руки і звільнитися від пастки величезного каменю, що затиснув його у скелі. Ісус говорить про те, щоб увійти у життя в повному сенсі цього слова, тобто життя у Царстві Божім. Що сьогодні тобі не дозволяє перебувати в просторі Царств Небесного? Ми часто думаємо, що це інші винні у тому, що наше життя далеке від Бога, проте Ісус повертає нашу увагу до того, що тримає нас у полоні гріха.

Сіль і світло – це образи, яких Ісус вживає до тих, хто Йому повірив. Ми не вживаємо багато солі, бо досить трохи, щоб надати страві смаку і треба трохи більше для того, щоб щось зберегти від зіпсуття. Що ж є тим світлом і сіллю для мене в щоденному житті? Як моя постава, моє вміння бути людиною приносить світло і відчуття смаку християнської любові у цей світ: у моє оточення вдома, на роботі, серед друзів і просто в натовпі незнайомих людей, яких зустрічаю щоденно? Що в моєму житті потрібно зберігати на довше, де потрібно більше солі?

Боже, прошу Тебе про ласку бути Тобі вірним, щоб моя приналежність до Тебе і Твого Царства була мені важливіша над коротку грішну приємність. Наповни моє життя світлом пізнання Тебе і смаком Твоєї любові, що дає нам вічне життя.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.