05
12.2021
Св. ап. Филимона і тих, що з ним Лк 8, 41-56
0,00 / 0,00

Friday, 05 Листопад 2021

Звичайний період, Лк 7, 31-35
Св. ап. Якова, брата Господнього

Слова сьогоднішнього Євангелія в особливий спосіб закликають до мудрості та розпізнавання. Спробуй на цій молитві почути слова Євангелія без упередженості та попроси у Господа про дар мудрості.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 7, 31-35.

31. Сказав Господь: До кого мені порівняти людей оцього роду? На кого вони подібні? 32. Вони подібні на дітваків, що сидять на майдані і кличуть одні до одних: ми грали вам на сопілці, та ви не танцювали; ми вам співали жалобної, та ви не плакали.
33. Прийшов бо Іван Христитель, що не їсть хліба і не п'є вина, і ви кажете: він біса має! 34. Прийшов Син чоловічий, що їсть і п'є, і ви кажете: це ненажера й п'яниця, приятель митарів та грішників.
35. І всі діти мудрості виправдали її.

Незважаючи на різнорідні очікування людей, Ісус Христос, не намагаючись задовільнити  певне поверхневе сприйняття, завжди залишався справжнім і цілковито посвяченим Своїй місії Відкуплення. Глибоке розуміння Себе та Своєї  місії допомогло Ісусові бути абсолютно автентичним, оскільки тільки ця умова є гарантією того, що людина зрозуміє, ким Христос є насправді, в чому суть Його місії та Доброї Новини.  Спробуй приглянутись до найбільш святих і сокровенних рис твоєї особистості:  чи зауважуєш  в собі оцю духовну спорідненість із Господом?  Спробуй звернути свою увагу на поставу свого життя, чи тобі вдається бути автентичною особою, яка є носієм Образу Божого?

Поверхневість і поспіх у судженнях є одним із особливих знаків сучасності. Людина все рідше і рідше заглиблюється в справжню суть речей, все частіше оцінює та осуджує іншу особу, не стараючись зрозуміти чи оправдати її. Запитаю себе: як я оцінюю інших людей? І чи справді шукаю розуміння Господа і людини? Чи не намагаюсь просто їх допасувати до свої очікувань та потреб?

Господь називає своїх дітей – дітьми мудрості. Мудрість є цим даром Святого Духа, який допомагає людині розрізнити і побачити суть речей, відкрити правду і сприйняти істину, не допасовуючи її до своїх очікувань. У хвилині тиші спробуй у собі пробудити бажання бути дитиною мудрості!

На кінець молитви проси у Бога відваги перебувати в правді, щоб правда про Бога, про себе та іншу людину, речі і події робили тебе свобідною особою. Попроси у Святого Духа розуму в розпізнаванні, щоб кожне твоє судження було очищене Його мудрістю.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.