05
12.2021
Св. ап. Филимона і тих, що з ним Лк 8, 41-56
0,00 / 0,00

Wednesday, 03 Листопад 2021

Звичайний період, Лк 6, 46 - 7, 1
Прп. Іларіона Великого

На початку сьогоднішньої молитви усвідоми собі, що через Євангеліє – Боже Слово, Сам Господь звертається особисто до Тебе. Тож проси у Бога про благодать відкритості свого серця на уважне слухання і виконання Його Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 6, 46 - 7, 1.

46. Сказав Господь: Чому ви мене звете: Господи, Господи, а не робите, що я кажу?
47. Кожний, хто приходить до мене, слухає мої слова й виконує їх – скажу вам на кого він похожий: 48. він похожий на чоловіка, що будуючи дім, викопав глибоко й поклав підвалину на камінь. І як настала злива, води натиснули на дім той, але не могли його захитати, бо він збудований був добре.
49. Той же, хто слухає й не чинить, похожий на чоловіка, який збудував дім свій на землі, без підвалин. Води натиснули на нього, і він відразу завалився, і руїна того дому була велика.
1. Коли Ісус кінчив усі свої слова до народу, що слухав його, ввійшов у Капернаум.

Сьогодні Ісус Христос хоче чітко дати усвідомити всім, хто Його чує, що слухати Слово Боже і жити ним – це не одне і теж. Він чітко вказує на те, що тільки життя Євангелієм, а не його пасивне слухання, гарантує спасіння людини від її особистої руїни. Приглянься до свого духовного життя і запитай себе, чи ти намагаєшся слухати і виконувати Слово Боже? Чи впускаєш його у своє щоденне життя?  Спробуй зрозуміти, що саме особисто тобі може перешкоджати жити Євангелієм.

Війни, хвороби, смерть любленої особи, несправедливість світу, зради, спокуси і різного роду невдачі, проблеми й потрясіння, які вже існують, або можуть прийти у твоє життя – це все є цією потужною зливою, про яку говорить Христос у притчі про збудований дім. Щоб встояти, щоб вижити і віднайти світло для життя, Христос запрошує тебе до послідовного і щоденного життя із Ним через слухання і виконання Його Слова.

Вслухаючись у слова Ісуса про глибину життєвих фундаментів, ґрунти й каміння, на яких твій дім може бути збудований, роздумуй над своїм життям, своїми цінностями і тим, що є цією основою-основ, на якій будується усе твоє життя. Чи ти відчуваєш, що твій фундамент, тобто та основа, на якій він збудований, є надійними перед можливими зливами і потрясіннями?

Цілковито довіряючи всепроникаючій Божій любові й доброті, проси у Господа мудрості, щоб з радістю слухати і виконувати Його Слово. Проси у Бога благодаті завжди будувати свій дім на Ньому, щоб разом із Ним бути готовим у будь-який момент життя перейти крізь зливу випробувань.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.