05
12.2021
Св. ап. Филимона і тих, що з ним Лк 8, 41-56
0,00 / 0,00

Tuesday, 02 Листопад 2021

Звичайний період, Лк 6, 37-45
Св. влкмч. Артемія

На початку молитви просімо у Бога благодаті відкритості серця перед Його Словом і перед самим собою, щоб могти бачити добрі й погані плоди свого життя та змінюватись задля більшого добра.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 6, 37-45.

37. Сказав Господь: Не судіть, і не будете суджені; не засуджуйте, і не будете засуджені; простіть, і вам проститься. 38. Дайте і вам дасться: міру добру, натоптану, потрясену, переповнену дадуть вам. Якою бо мірою ви міряєте, такою й вам відміряють.
39. Він їм сказав також і притчу:
– Чи може сліпий водити сліпого? Хіба вони обивда не впадуть у яму? 40. Учень не більший за вчителя, але, навчившися, кожний буде, як його вчитель.
41. Чому дивишся на скалку в оці брата твого, колоди ж у власнім оці не чуєш? 42. І як можеш сказати братові твоєму: дай, брате, вийму скалку, що в твоїм оці, ти, що не бачиш колоди, яка у твоїм оці? Лицеміре, вийми перше колоду з ока свого, і тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого.
43. Немає доброго дерева, що родило б плід поганий, ані дерева поганого, що родило б плід добрий. 44. Кожне бо дерево по своєму плоді пізнається; не зривають бо з тернини смокви, ані з ожини не збирають винограду. 45. Добра людина з доброго скарбу серця свого виносить добре; лиха ж з лихого лихе виносить, бо з повноти серця уста говорять.

Спокуса швидкої оцінки життя іншої людини є чи не найбільш поширеною справою щоденного життя. Господь, натомість, закликає тебе найперше звернути свою увагу на своє життя і подивитись на його плоди. Запитай себе, як часто ти осуджуєш інших людей? Вслухаючись у своє серце, запитай себе, чому це робиш, що це тобі дає?  

У сьогоднішній притчі Ісус порівнює людину до дерева, яке приносить певні плоди. Ці плоди бувають добрі й погані. Вони залежать від усього чим ми живемо: від наших думок, почуттів, прагнень та намірів. Вони залежать, від кожного сказаного слова та прийнятого рішення, від наших учинків або ж бездіяння. Все має певні наслідки, усе приносить якісь плоди. У тиші серця та довір’ї до Господа приглянься до свого життя – якими є його плоди? Зауваж, що стоїть тобі на перешкоді, або що допомагає тобі жити добре і плідно?

Особливе слово Христос звертає до усіх, хто претендують на роль вчителів та провідників, передовсім до релігійних, а також і політичних та соціальних лідерів. Знаючи приклад фарисеїв, які, провадячи інших, заводили їх в ті самі хащі духовного, релігійного і соціального життя, в яких самі перебували, Господь каже очищати своє серце і не підноситися понад міру своєї компетентності. У тиші свого серця спробуй збагнути суть служіння й посвяти!

Просімо у Господа дару Святого Духа, щоб відкривав нам правду про наше життя та його наслідки, щоб очищав наші серця і наміри від усякого зла і перешкод, які можуть закривати правдиві цінності життя та їхні добрі наслідки. Прагнімо цього Божого світла, яке попровадить нашим життям і принесе  в ньому добрі плоди.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.