05
12.2021
Св. ап. Филимона і тих, що з ним Лк 8, 41-56
0,00 / 0,00

Monday, 01 Листопад 2021

Звичайний період, Лк 6, 24-30
Тиждень 20-ий по Зісланні Святого Духа. Св. прор. Йоїла. Св. мученка Уара. Прп. Йоана Рильського

На початку цієї молитви усвідоми собі, що зараз зустрінешся із Господом у Його Слові. Тому з уважністю проси у Бога про благодать відкритості свого серця на прийняття Доброї Новини.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 6, 24-30.

Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли: 24. Горе вам, багатим, бо ви одержали втіху вашу. 25. Горе вам, що ситі нині, бо будете голодувати. Горе вам, що смієтеся нині, бо будете ридати й сумувати. 26. Горе вам, коли про вас усі люди будуть добре говорити. Так само бо батьки їхні поводилися з ложними пророками. 27. А вам, що слухаєте, кажу: любіть ворогів ваших, добро чиніть тим, які вас ненавидять, 28. благословляйте тих, які вас проклинають, моліться за тих, що вас зневажають. 29. Тому, хто б'є тебе в одну щоку, підстав і другу; хто ж бере в тебе свиту, не борони й одежі. 30. Дай кожному, хто тебе просить; хто бере що твоє, не допоминайся.

Ісус сьогодні звертається із певним попередженням. Його заклик: «Горе вам», - найперше є зверненим до усіх багатих, до тих, хто живе в достатку і є ситим, до всіх тих, хто радіє та має славу й пошану. Цим попередженням Ісус привертає увагу людини до об’єктивного і належного трактування цих дарів та досягнень, які, з однієї сторони, можуть служити спасінню людини, а з іншої, можуть стати великою перешкодою, предметом особистої гордості, егоїстичного комфорту та віддалити від потреби Бога і служінню ближньому.

Ісус добре знає історію свого народу: у часи розквіту Ізраїлю, його релігійні та соціальні настрої згасали, що призвело до тяжких духовних і соціальних наслідків, коли люди відходили від цінності солідарності. Багатство, насиченість, радість – якщо вони займають належне місце у житті, не мусять бути відкинуті, але радше мають бути допасовані до справедливості та добробуту всіх, особливо найбільш потребуючих, останніх, маргіналізованих. Запитай себе: чи ти ділишся своїм добробутом, своєю радістю, своєю репутацією із тими, хто цього потребує?

Матеріалізм та прагнення влади є великим викликом перед багатьма людьми, народами і політичними системами. Невміння належно розподіляти добробут призводить до ще більшої несправедливості та конфліктів, які лише примножують число тих, хто потерпає. Ісус пропонує надійну і радикальну дорогу, яка дозволяє стати понад несправедливість світу та зменшити терпіння, особливо для тих, хто у бідності й смутку. Він каже: «любіть ворогів ваших, добро чиніть тим, які вас ненавидять,  благословляйте тих, які вас проклинають, моліться за тих, що вас зневажають.  Тому, хто б'є тебе в одну щоку, підстав і другу; хто ж бере в тебе свиту, не борони й одежі.  Дай кожному, хто тебе просить; хто бере що твоє, не допоминайся».

На кінець молитви проси у Бога мудрості в прийнятті кожного добра, щоб вміти його чесно і справедливо оцінити, жити і ним ділитися. Просімо, щоб благодать Святого Духа робила наші серця більш вразливими на долю бідних, голодних, принижених, засмучених та тих, хто потерпає від різної несправедливості.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.