Прошу в Господа благодаті для доброго слухання, розуміння та прийняття євангельського Слова.
Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 3, 19-22.
19. В той час Ірод четверовласник, якому докоряв Іван за Іродіяду, жінку його брата, і за все, що Ірод вчинив, 20. додав до того всього ще й те, що замкнув Івана до в'язниці.
21. І сталось, як увесь народ христився і Ісус, охристившись, молився, відкрилось небо, 22. і Святий Дух у тілеснім виді, немов голуб, зійшов на нього і з неба залунав голос:
– Ти – мій Син возлюблений, тебе я вподобав.
В сьогоднішньому, досить короткому євангельському читанні, ми зустрічаємо три дуже різні дії. Першим діє Ірод четвертовласник, син Ірода Царя, правитель Галілеї. Живе у перелюбнім зв’язку зі своєю братовою Іродіядою. Як і багато хто з правителів, Ірод вкрай не любить критики своїх вчинків. Напевно, вважає, що вона підриває його авторитет і, відтак, посягає на його владу.
Друга дія – це те, що чинить Іван Хреститель. Як Божий пророк, він не може толерувати негідну поведінку правителя, який є також юдеєм за вірою і мусить бути радше прикладом, ніж мотивом спотикання для своїх підданих. Отже, критикує Ірода. Зрозуміло, що йому це так просто не минулося. Був вкинутий у в’язницю, а згодом і страчений. Невже ж так сталося, що якісь там негідний правитель лише чверті колишнього Юдейського царства є сильнішим за Божого пророка?
Звичайно, що ні! Із закінченням місії Івана Хрестителя починається інша – нашого Господа Ісуса Христа. Це є третьою дією даного євангельського уривку. Сам Бог-Отець підтверджує те при йорданському хрещенні. І хоча нерідко людське свавілля може видатися навіть сильнішим від Божого Провидіння, кінцева перемога залишається завжди за Господом. Зрештою, хто б зараз взагалі пам’ятав за того Ірода, якби для нього не знайшлося кілька строчок в Євангелії, яке говорить про Ісуса Христа?
Господи, навчи мене у складних та неоднозначних виборах мого життя обирати те, що є згідним з Твоєю волею, а не з людськими забаганками!
Слава Отцю і Сину і Святому Духу.