20
04.2025
НЕДІЛЯ ПАСХИ ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА; Прп. Теодора Трихіни Йоана 1, 1-17
0,00 / 0,00

Saturday, 12 жовтня 2024

Звичайний період, Мт 24, 34-44
Св. мч. Прова, Тараха й Андроніка 

Прп. Косми Святоградця, єп. Маюмського і творця канонів 
Пам’ять св. Мартина Милостивого, єп. Туринського. 

Спробую зараз налаштуватися на слухання Божого Слова, бо вірю, що воно сповнює сенсом мій день і дає силу жити. Намагаюся зосередитися і відчути себе в присутності Божій. Прошу Святого Духа про ласку розуміння Слова. 

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 24, 34-44. 

Сказав Господь своїм учням: 

34. Істинно кажу вам: цей рід не промине, поки не збудеться це все. 

35. Небо й земля пройдуть, але слова мої не пройдуть. 

36. А про той день і годину ніхто не знає, ані ангели небесні, ані Син, лише один Отець. 

37. Як було за днів Ноя, так буде й за днів Сина чоловічого. 38. Бо як за днів перед потопом їли й пили, женилися та віддавались аж до дня, коли Ной увійшов у ковчег, 39. і ніхто не знав нічого, аж поки не прийшов потоп і змив усіх, так буде й прихід сина чоловічого. 40. Тоді з двох, що будуть у полі, одного візьмуть, другий лишиться. 41. Дві молотимуть на жорнах: одну візьмуть, друга лишиться. 

42. Чувайте, отже, бо не знаєте, якого дня Господь ваш прийде. 43. Знайте те, що коли б господар відав, у яку сторожу прийде злодій, пильнував би і не дав би підкопати свого дому. 44. Тому й ви будьте готові, бо Син чоловічий прийде тієї години, про яку ви й не думаєте. 

Сьогоднішній уривок має в собі велику напругу, може викликати тривогу, бо стосується останньої, вирішальної миті для кожної людини. Проте, спостерігаючи за людьми навколо, важко сказати, що вони чекають на прихід Господа. Поспішають на роботу, граються з дітьми, стоять в чергах, щоб оплатити комунальні послуги, купують, продають, сміються і сваряться, мріють, ставлять перед собою завдання – чогось сподіваються, але, напевно, не кінця світу. Можливо через тривогу, страх перед невідомим ми просто не хочемо про це думати? 

Ісус каже своїм учням чувати і бути готовими одного дня Його зустріти. Коли цей день настане – залишається таємницею. І це дуже ускладнює очікування і приготування. Важко, наприклад, організувати свято, коли ми навіть не знаємо, скільки буде гостей і коли вони прийдуть. Важко підготуватися до екзамену, якщо ніхто не знає коли і як він буде відбуватися. Часто ми чуємося розгубленими від несподіванок, до яких не готові. Чи Господь хоче поставити людину в незручну ситуацію, коли прийде зненацька? 

Все ж таки найближчі люди дозволяють собі приходити без попередження – тому, що не хочуть завдавати нам клопоту. Бо насправді потрібно небагато: щоб ми їх впізнали, відчинили двері і розділили з ними те, що маємо. Можливо, Ісус хоче прийти до нас так, як хтось найрідніший, заставши друзів на звичних «своїх полях» і при «своїх жорнах». А все, чого від нас чекає – це щоб ми хотіли Його зустріти. Бо гостину і все необхідне приготував Він сам! 

Прошу в Господа, щоб звільняв мене від страху та наповнював надією й радістю! Прагну протягом кожного мого дня пам’ятати про Ісуса і про нашу зустріч, яка має одного разу відбутися. 

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.