26
05.2024
Неділя 4-та після Пасхи, розслабленого Йо 5, 1-15
0,00 / 0,00

Saturday, 04 травня 2024

Великий Піст, Мт 27, 62-66
Велика субота

Св. мц. Пелагії

Сьогодні день великої тиші. Увесь світ мовчить. Господь спочиває у Гробі. У тиші хочу приготувати і я своє серце на зустріч зі Спасителем.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від  Матея 27, 62-66.

62. На другий день, що після п'ятниці, зібралися первосвященики й фарисеї до Пилата й кажуть:
63. – Ми пригадали собі, пане, що той обманник ще за життя сказав був: я по трьох днях воскресну. 64. Вели, отже, щоб гріб був добре забезпечений аж по третій день, щоб часом не прийшли його учні та не вкрали його й не сказали людям: він воскрес із мертвих! І буде ця остання омана гірша за першу.
65. Пилат каже до них:
– Маєте сторожу, ідіть і забезпечте, як знаєте.
66. Вони пішли й забезпечили гріб, запечатавши камінь, і поставили сторожу.

Сьогодні день великої тиші. Увесь світ мовчить. Господь спочиває у Гробі. Як і того дня близько двох тисяч років тому. Учні та друзі поховали Ісуса, а й самі поховалися хто де зміг. Мали усвідомити те, що сталося та придумати, що ж їм робити далі. Той, на Кого вони сподівалися, помер. Земного тріумфу Божого Царства не буде. Чи мають розійтися по домівках? До чого тоді були всі ті роки учнівства, чудес, сподівань? Невже все це було намарно? Чому Бог таке допустив? Як їм тепер бути?

Здається, учні забули слова Ісуса про Воскресіння. Парадоксально, але ті ж таки слова добре пам’ятали супротивники. Тому, хоча й не вірили в правдиве воскресіння з мертвих, але вжили заходів, щоб Ісусові учні його не інсценували. Отак воно і було: одні в розпачі поховалися, інші ж готувалися протидіяти омані. А між тим от-от мала наступити зовсім нова реальність, якої ані ті, ані другі не сподівалися… 

Що сьогодні відчуваю я, коли чую слово про Христову смерть і воскресіння? Чи для мене це просто розповідь зі стародавніх віків? Чи, можливо, певна подія великого релігійного значення? Чи ж є для мене чимось дуже особистим?

Сьогодні день великої тиші. Увесь світ мовчить. Господь спочиває у Гробі. Багато людей чогось чекають. Чого чекаю я?

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.