07
12.2022
Св. влкмч. Катерини Лк 15, 1-10
0,00 / 0,00

Monday, 07 Листопад 2022

Звичайний період, Лк 9, 18-22
Тиждень 22-ий по Зісланні Святого Духа

Свв. мчч. і нотарів Маркіяна й Мартирія.

Прошу Бога про глибше внутрішнє пізнання Ісуса Христа, нашого Господа та Вчителя.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 9, 18-22.

18. В той час, коли Ісус молився насамоті, і були з ним його учні, він спитав їх:
– За кого мене мають люди?
19. Вони у відповідь сказали:
– За Івана Христителя, інші – за Іллю, ще інші – за якогось із старовинних пророків, що воскрес із мертвих.
20. – А ви, – спитав їх, – що кажете про мене? Хто я?
Тоді Петро, озвавшись, мовив:
– Ти – Христос Божий.
21. Він сказав їм гостро про це нікому не говорити. 22. Далі додав:
– Син чоловічий має багато страждати; старші, первосвященики та книжники його відкинуть і уб'ють, та він на третій день воскресне.

Як бачимо, люди мали досить різні ідеї про те, ким є Ісус. Кожен намагався вмістити його у рамки своїх власних уявлень та очікувань. Зі слів учнів здається, що люди переважно вважали Ісуса пророком, чи то одним зі старовинним, що знову прийшов на землю, чи то за воскреслого Івана Хрестителя, вбитого Іродом. Пророк – це людина, яка говорить від імені Бога. Отже, люди очікували на певну Божу правду, яку принесе їм Ісус, явить їм надію на краще майбутнє, покаже дорогу для його досягнення.

Учні ж, від імені яких виступив апостол Петро, мали глибше розуміння місії Ісуса. Для них він не тільки пророк, але й Христос – тобто Божий Помазаник, Цар, Спаситель. Однак і вони ще не могли вмістити всієї правди про Ісуса. Вони очікували його земної перемоги вже незабаром та прагнули участі в тріумфальному царюванні Божого Помазаника. Тому були ще неготові прийняти звістку про відкинення, страждання та смерть Христа. Отже, Ісус у гострий спосіб заборонив їм ділитися своїм знанням про Нього з оточуючими.

Спробую і я задати питання самому собі: за кого я вважаю Ісуса? В які рамки намагаюся Його вмістити? Чи готовий прийняти Господа, якщо Його присутність в моєму житті виявиться не зовсім такою, як я собі її уявляю, якщо Він діятиме інакше, ніж я від Нього очікую?

Господи, даруй мені Твоє світло й розуміння, щоб я шукав і знаходив Тебе у всьому, даючи Тобі простір в моєму серці та житті.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.