07
12.2022
Св. влкмч. Катерини Лк 15, 1-10
0,00 / 0,00

Wednesday, 02 Листопад 2022

Звичайний період, Лк 8, 22-25
Св. влкмч. Артемія

Ти можеш зараз попросити в Господа ласки просвітити твоє серце, розум і душу, щоб Він дарував Тобі Духа мужності та відваги. 

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від  Луки 8, 22-25.

Одного дня Ісус увійшов до човна з учнями своїми і сказав їм: “Переплиньмо на той бік озера.” І відплили. Як же вони плили, він заснув. Тим часом буря з вітром накинулась на озеро, їх почало заливати, і вони були в небезпеці. І, приступивши, вони збудили його й кажуть: “Наставниче, наставниче, ми гинемо!” Він устав, погрозив вітрові й розбурханим хвилям, і вони ущухли, і настала тиша. Тоді сказав їм: “Де ваша віра?” Вони ж, налякані й здивовані, один до одного казали: “Хто це такий, що вітрам і воді повеліває, і вони слухають його?”

У сьогоднішньому євангельському уривку ми читаємо про бурю на морі, коли Ісус спав у човні, а його учні, злякавшись бурі, кинулися будити Ісуса, щоб врятував їх від небезпеки. Ісус побачив переляканих учнів та їхню невіру. Тоді Він устав і втихомирив бурю, а люди, що це бачили, здивувались вельми.

Людське життя дуже часто сповнене різноманітними життєвими випробуваннями. І, незважаючи на те, що ми віруючі, проте дуже часто забуваємо, що поряд із нами перебуває всемогутній Бог. Ми лякаємось, впадаємо в паніку, намагаємося самотужки вирішити свої життєві труднощі, «вичерпуючи воду із човна», та лише при кінці згадуємо, що з нами Господь.

Ісус хоче навчити нас цією подією з життя Його учнів, що і наше життя часто нагадує човен. Море і хвилі – це світ, в якому вирують неминучі небезпеки, проте Господь є поряд. Він прагне лише нашої глибокої довіри серця до Його всемогутності. Бог є любов і прагне бути поряд з нами – «в човні Твого і мого життя». 

Вислови Господу свої прохання про благодать віри, надії та любові, щоб мати мужність наслідувати Христа до кінця.
 
Слава Отцю і Сину і Святому Духу.