07
10.2022
Св. первомч. й рівноап. Теклі Мр 12, 1-12
0,00 / 0,00

Thursday, 15 Вересень 2022

Звичайний період, Мр 5, 1-20

Прп. Йоана Посника, патріарха Царгородського.

Бог став людиною, щоб звільнити нас від гріхів та вирвати нас з кайданів зла. Спробуй з сьогоднішнього уривка зачерпнути силу та натхнення для прийдешнього дня.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 5, 1-20.

1. Одного разу прийшов Ісус на той бік моря, в країну герасинську. 2. І коли він вийшов з човна, зразу ж вийшов йому назустріч чоловік з гробів, що мав у собі нечистого духа. 3 Він пробував у гробах, і ніхто ланцюгом не міг його зв'язати; 4. раз-у-раз його зв'язували кайданами та ланцюгами, але він розривав ланцюги і трощив кайдани, і ніхто не міг його уговтати. 5. Днями і ночами, завжди перебував він між гробами і в горах, кричав і товк себе камінням.
6. Побачивши здалека Ісуса, він прибіг, уклонився йому 7. і закричав великим голосом:
– Що мені й тобі, Ісусе, Сину Всевишнього Бога? Заклинаю тебе Богом: не муч мене!
8. Ісус бо сказав був до нього:
– Вийди, нечистий душе, з цього чоловіка!
9. І спитав його:
– Як тебе звати?
Той відповів:
– Леґіон – мені ім'я, багато бо нас!
10. І благав його вельми, щоб не виганяв їх з краю.
11. А було там на узгір'ї велике стадо свиней, що там паслося. 12. І стали його просити:
– Пошли нас у ті свині, щоб ми ввійшли в них.
13. І він їм дозволив. І, вийшовши, нечисті духи ввійшли у свиней, і кинулось стадо, яких дві тисячі, з кручі в море та й утопилось у морі. 14. Пастухи втекли й розповіли про те в місті та по селах; і вийшли люди побачити, що сталося. 15. Приходять вони до Ісуса й бачать біснуватого: сидить він одягнений, при умі, – той, що мав у собі леґіон, – і злякалися. 16. Розповіли їм очевидці, як воно сталося з біснуватими і зі свиньми. 17. І просили його, щоб вийшов з їхніх околиць.
18. Коли він сідав у човен, біснуватий став його просити, щоб бути з ним. 19. Ісус йому не дозволив і сказав до нього:
– Іди до свого дому, до своїх, і повідай їм, що Господь зробив для тебе і як змилосердився над тобою.
20. Пішов він і став проповідувати у Десятимісті, що зробив йому Ісус, і всі дивувалися.

Чоловік, одержимий легіоном демонів, здається оточуючим людям, а, можливо й самому собі, безнадійним випадком. Один, серед гробниць, товче себе камінням. Здавалося б, вже ніхто не може йому допомогти чи стримати його. У нашому житті також може існувати якась, здавалося б, нерозв’язна ситуація, можливо, якийсь гріховний стан, у який ми потрапили, і з якого ми ніяк не можемо вирватися. Або, можливо, ми відчуваємо, що завжди впадаємо у ті самі гріхи з яких не можемо вийти. Друзі та рідні прагнуть допомогти нам, але у нас немає бажання змінюватися і замість того, щоб виправити ситуацію, ми просто «живемо як живемо». Але ми маємо зрозуміти, при такому підході, що наші демони помножаться і стануть вже легіоном, а ми перетворимося на безглуздих, які будуть битися об каміння.

Сцена зустрічі одержимого з Ісусом є досить інтригуюча: чоловік біжить, щоб поклонитися перед Христом, і, водночас, демони демонструють свій страх і благають Ісуса не бути суворим з ними. Дуже втішно і радісно знати, що жодна важка ситуація не може уникнути сили Христа, що завдяки їй можна все виправити. Втішає також те, що й Ісус також прагне звільнити нас від будь-якого нашого гріховного стану, в якому ми опинилися, що ми завжди маємо можливість звернутися до Христа з проханням зцілитися, тому що ніхто і ніколи не є таким грішним чи настільки одержимим, щоб противитись Божій Любові.

І ось – вилікувана людина, все ще зі шрамами від ударів, але тепер при здоровому глузді, сповнена вдячності перед Христом за Його силу та милосердя. Чоловік не думає повертатися до «колишнього» життя. Його вдячність викликає у нього бажання супроводжувати Ісуса. Однак Ісус дає йому іншу місію, посилаючи того до його родини та друзів, щоб він розповів історію про те, як Ісус вилікував його.

Ісусе, Ти маєш силу звільнити кожну людину від ярма гріхів, не відвертайся від мене, коли я впаду перед Тобою на коліна, просячи про Твоє Милосердя!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.