20
05.2022
Св. мч. Акакія Йо 8, 21-30
0,00 / 0,00

Sunday, 23 Січня 2022

Звичайний період, Мт 4, 12-17
Неділя по Богоявленні

{Мчч. Пратулинських: Вінкентія, Никити, Йоана, Константина, Михаїла, Онуфрія, Филипа, Максима, Даниїла, Константина, Вартоломея, Луки й Ігнатія.}
Св. Григорія, єп. Ниського. Прп. Дометіяна, єп. Мелітинського. Прп. Маркіяна, пресв. й економа Великої Церкви.

Прошу в Господа про світло для мого серця та розуму, щоби могти зрозуміти та прийняти Слово Доброї Новини.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 4, 12-17.

12. В тому часі зачувши, що Івана ув'язнено, Ісус вернувся в Галилею 13. і, покинувши Назарет, пішов і оселивсь у Капернаумі, що при морі, на границях Завулона та Нафталі, 14. щоб збулося те, що сказав був пророк Ісая:
15. О земле Завулона та земле, Нафталі,
приморський шляху, країно за Йорданом,
поганська Галилеє!
16. Народ, який сидів у темноті,
побачив велике світло;
тим, що сиділи в країні й тіні смерти,
зійшло світло.
17. З того часу Ісус почав проповідувати й говорити:
Покайтесь, бо царство небесне близько.

Сьогоднішнє Слово розповідає нам про закінчення проповідування Івана Хрестителя і початок благовіствування Ісуса Христа. Іван вже майже закінчив свою місію приготування дороги для приходу Месії. Багато людей розкаялося в своїх гріхах та приготували серця на прихід Спасителя. І Він не забарився. Ісус Сам почав свою проповідь. Царство, про яке віщали пророки, тепер насправді близько до кожного. Справа лише в тім, щоб його прийняти.

Євангеліст Матей словами пророка Ісаї уподібнює початок Ісусового проповідання появі світла у темряві. Там де було незнання, розпач, безнадія, страх, відтепер є Слово Господа Ісуса Христа, яке навчає мудрості, дає надію, проганяє страх. Там де панувала смерть, віднині з’явилося життя. Можливо, і я знаю, що означає бути у темряві, перебувати у тіні смерті? Чи відчуваю потребу у Божому світлі та спасінні?

Перші слова Ісуса, з якими від звертається до людей, є «покайтесь, бо царство небесне близько». «Покайтесь» в грецькому оригіналі Євангелія означає - «передумайте». Господь закликає не просто до жалю за гріхи чи до відчуття провини. Справжнє покаяння – це, насамперед, переміна розуму. Ми запрошені думати в інакший спосіб. Щире прийняття Євангелія призводить до зміни життєвих орієнтирів, цінностей, мотивацій та цілей. А чи готовий я до таких перемін?

Боже, прошу, дай мені Твого Святого Духа. Нехай він просвітить моє серце та розум, перемінить мої думки та прагнення. Хочу і я відчути, що Твоє Царство дійсно вже тут, зовсім близько до мене. 

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.