20
05.2022
Св. мч. Акакія Йо 8, 21-30
0,00 / 0,00

Wednesday, 19 Січня 2022

Різдво, Мт 3, 13-17
Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Що б зараз з тобою не відбувалось, спробуй попросити у Святого Духа ласки відкритися всім серцем на кожне любляче слово твого Творця.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 3, 13-17.

13. В той час Ісус прибув із Галилеї на Йордан до Івана, щоб христитися від нього, 14. але Іван противився йому, кажучи:
– Мені треба христитися в тебе, а ти приходиш до мене?
15. Ісус у відповідь сказав до нього:
– Лиши це тепер, так бо личить нам здійснити всяку правду.
І він лишив його. 16. А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось небо, і він побачив Духа Божого, який спустився, мов голуб, і зійшов на нього.
17. І голос пролунав з неба:
– Це Син мій любий, якого я вподобав.

В цьому уривку маєш змогу спостерігати за відносинами Пресвятої Тройці – як саме вони поводяться в цій події? Також можеш збагнути або переосмислити Святе Таїнство Хрещення і те, що в ньому відбулося також і з тобою.

Ісус усвідомлював, що Він є безгрішним. Проте, Він покірно немовби зараховує себе до грішників, щоб прийняти цей обряд і встановити  його Таїнством. Через послух і покірність Ісуса відкривається небо, сходить Святий Дух і з Ним  лунає  свідчення любові Отця Небесного, який вперше прилюдно проголошує Ісуса своїм улюбленим Сином.

Це відбулося також і з тобою! Так, можливо це Таїнство відбулося, коли ти був чи була немовлятком, але нині ти можеш збагнути, яка велич торкнулася тебе! Завдячуючи Хрещенню, твої стосунки з Отцем Небесним відновлені. Разом з водою зійшов Святий Дух, а твоя душа омита і зцілена від первородного гріха. Від того моменту ти є Його улюбленим сином чи донькою.

Протягом цього дня спробуй неодноразово висловлювати Ісусові вдячність за дар Таїнства Хрещення, вдячність за любов і прийняття Небесного Отця, вдячність за вірну присутність Святого Духа. Але, якщо відчуваєш, що цей зв'язок втрачений, попроси у Господа ласки якнайшвидше відновити його у Сповіді.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.