16
04.2024
Свв. мцц.-дів Агапії, Ірини й Хіонії Лк 22, 24-38
0,00 / 0,00

Tuesday, 18 січня 2022

Різдво, Мр 1, 9-15
Навечір’я Богоявлення

Свв. мчч. Теопемпта й Теони. Прп. Синклитікії Олександрійської.

У хвилині тиші постараюся приготувати своє серце на уважне слухання та прийняття Божого Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 1, 9-15.

9. Одного разу прийшов Ісус із Назарету, що в Галилеї і був хрищений Іваном у Йордані. 10. І коли виходив з води побачив, як небо розкрилось, і Духа, що як голуб сходив на нього. 11. І голос ізлинув з неба:
– Ти єси Син мій возлюблений, у тобі – моє уподобання.
12. І відразу Дух повів його в пустиню; 13. і він пробув у пустині сорок день, спокушуваний сатаною, і був з дикими звірами, і ангели йому служили. 14. Коли ж видали Івана, Ісус прийшов у Галилею і проповідував там євангеліє Боже, 15. кажучи:
– Сповнився час, і царство Боже близько; покайтеся і вірте в євангеліє.

Сьогоднішній євангельський текст від Марка, який чуємо на богослужінні шостого часу, надзвичайно стислий. Те, що в інших євангелистів займає більше глави тексту, тут передане лише кількома строчками. Якщо б ми хотіли взнати більш подробиць про Хрещення Ісуса Іваном Хрестителем чи про спокуси в пустелі, тоді маємо радше звернутися до текстів від євангелистів Луки та Матея. Здається, Марко навмисно намагається передати лише найсуттєвіші моменти подій на початку публічного служіння Ісуса Христа – так би мовити, подати есенцію того, що відбулося.

Перший з тих моментів – це голос з неба та слова, в яких Бог-Отець проголошує Ісуса своїм улюбленим Сином. То є свідчення для кожного з нас. Вподобання Бога, Його воля, Божа правда й істина – все це можливо знайти тільки в Божому Сині, тобто в тому, кого до того моменту люди вважали просто Ісусом – теслею з Галілейського містечка Назарету. Відтоді можемо розуміти самі, а також і свідчити іншим, що Ісус є Кимось набагато більшим. А ким насправді для мене є Ісус з Назарету? За кого я Його вважаю?

Закінчується сьогоднішній євангельський уривок закликом Ісуса Христа: «Сповнився час, і царство Боже близько; покайтеся і вірте в євангеліє». Той, кого чекали люди, вже є тут, серед них – і серед нас теж! Спасіння Боже близько. Щоб увійти до Божого Царства, необхідно виконати дві умови: вірити в євангеліє та покаятися. Вірити в Євангеліє – означає приймати Ісуса як Спасителя й Вчителя, слухати Його слова, намагатися втілити їх у своєму житті. Покаятися – в оригінальному тексті грецькою мовою має значення «перемінити свій розум», тобто почати думати, а, відповідно, сприймати життя і діяти в інакший спосіб, ніж це було дотепер. Як мені здається, у чому б мала полягати така «переміна розуму» для мене?

Господи Ісусе, даруй мені благодать віри та оновленого розуму! Хочу і я прийняти Твою Добру Новину про Царство Боже!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.