26
09.2023
Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова Лк 3, 23 - 4, 1
0,00 / 0,00

Sunday, 16 січня 2022

Різдво, Мр 1, 1-8
Неділя перед Богоявленням

Св. прор. Малахії. Св. мч. Гордія.

У Бога для нас є незліченна кількість мудрості та благословень, які приходять тільки через Його Слово.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 1, 1-8.

1. Початок євангелія Ісуса Христа, Сина Божого. 2. Як написано в пророка Ісаї:
Ось я посилаю мого посланця перед тобою,
який приготує тобі дорогу.
3. Голос вопіющого в пустині:
готуйте дорогу Господеві, вирівняйте стежки його.
4. Так виступив Іван, христячи у пустині та проповідуючи хрищення покаяння на прощення гріхів. 5. І виходили до нього вся країна юдейська та всі мешканці Єрусалиму, христились від нього в ріці Йордані і визнавали гріхи свої.
6. Іван був одягнений в одежу з верблюжого волосу, носив ремінний пояс на бедрах і їв сарану й дикий мед. 7. Він проповідував, кажучи:
– Слідом за мною йде сильніший від мене, якому я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінця його сандалів. 8. Я вас христив водою, а він христитиме Духом Святим.

«Початок Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого»,  - такими словами розпочинає Святий Марко Євангеліст свій переказ нам Слова Божого.
Мабуть, пересічний християнин під словом «Євангеліє» розуміє звичайну книгу, або ж напрестольну книгу, з якої священик читає вірним в часі Служби Божої. Взагалі Слово «Євангеліє» є грецьке  та означає «Добра новина, Блага Вість». Тобто Євангеліє – це не просто книжка, це - Блага вість про спасіння роду людського Ісусом Христом. Перед тим, як стати книгою, воно було словом Христа, проповіддю апостолів і аж після того вже писаним словом.

Напевно у твоєму житті не бракує ситуацій, у яких ти шукав відповідей. Адже щодня ми маємо безліч нових питань! Ми аналізуємо, обмірковуємо, шукаємо правду… Але Бог через Своє Слово дає нам відповіді! Хтось мудрий сказав: «Не говори, що Бог мовчить, якщо Біблія в пилюці лежить». Кожного разу, читаючи Святе Євангеліє, ми відкриваємо в ньому новий, ще глибший зміст, адже чуємо слова самого Христа, звернені до нас, ми пізнаємо Його, відкриваємо, поглиблюємо наші відносини з Господом.

Від початку творіння Бог провадить діалог з людьми та діє в нас. Євангеліє – це не книга, яка один раз щось нам сказала, воно продовжує говорити. Бог прагне поговорити з нами сьогодні, як і кожного дня. Святе Письмо не просто «одного разу промовило» - Святе Письмо «завжди говорить».

Помолимося, аби кожна людина, кожен християнин, який шукає правду, став прочанином Слова Божого. Подякуємо Господу, що Він завжди є поруч, посеред хаосу нашого світу та життєвих плутанин кожної людини.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.