17
08.2022
Св. прпмч. Євдокії Мт 21, 28-32
0,00 / 0,00

Saturday, 15 Січня 2022

Різдво, Мт 3, 1-11
Субота перед Богоявленням

Св. Сильвестра, папи Римського.

Перед молитвою спробуй собі уявити, що у тебе в серці є маленьке зернятко, яке прагне прорости. Що для цього потрібно? Адже в зернятку може ховатися майбутнє плодове дерево, яке може стати потужним джерелом життя.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 3, 1-11.

1. В той час з'явивсь Іван Христитель і проповідував у пустині Юдейській. 2. Він говорив: Покайтесь, бо наблизилося царство небесне. 3. Це той, про якого говорив пророк Ісая, кажучи:
Голос вопіющого в пустині:
приготуйте Господню дорогу,
вирівняйте стежки його.
4. Сам же Іван мав одежу з верблюжого волосу й ремінний пояс на крижах у себе; їжа ж його була – сарана й дикий мед.
5. Тоді виходили до нього Єрусалим і вся Юдея, і вся околиця йорданська, 6. і приймали хрищення від нього в ріці Йордані, сповідаючись у своїх гріхах. 7. Побачивши, що сила фарисеїв та садукеїв іде на хрищення до нього, він до них мовив:
– Гадюче кодло! Хто вас навчив тікати від наступаючого гніву? 8. Принесіть же плід, гідний покаяння, 9. і не гадайте, що можете самі собі казати: маємо за батька Авраама. Кажу бо вам, що Бог з цього каміння може збудити дітей Авраама. 10. Сокира вже при корінні дерев: кожне дерево, що не приносить доброго плоду, зрубають і в вогонь кинуть.
11. – Я вас хрищу водою на покаяння, а той, хто йде за мною, від мене потужніший; я негідний носити йому взуття. Він вас христитиме Духом Святим і вогнем.

На півночі Чілі є пустеля під назвою Атакама. Це найпосушливіше місце на нашій планеті, її поверхня виглядає мертвою. Але ця пустеля має унікальну особливість: раз на декілька десятків років там падає рясний дощ. Тоді насіння та цибулини, які роками зберігалися у сухому ґрунті, починають проростати, перетворюючи сухий, мертвий пейзаж у килим незліченних, різнобарвних квітів. В регіоні створюється унікальна екосистема: птахи, тварини, комахи, всі елементи природи співіснують в гармонії – аж до тих пір, поки на це дозволяють кліматичні умови. Цей феномен називають «квітуча пустеля».

Поява Івана Хрестителя та його заклик «Покайтесь, бо наблизилося царство небесне!» є, власне, схожими до дощу у тій мертвій пустелі. Дощ, який оголошує відродження життя. В глибині серця кожного з нас є присутнє насіння Царства Небесного, яке прагне прорости, але щоб це сталося, його потрібно омити щедрими дощами, покаянням, аби воно відродилося, наповнилося своїм світлом, своїм унікальним кольором та ароматом. Що для тебе означає покаяння?

«Голос вопіющого в пустелі», - голос пророка, який був почутий спраглим народом Ізраїля. Іван Хреститель, безстрашно вказуючи на гріх людини, скеровував людей до Світла, до єдності з Богом. А що тобі дає силу для покаяння? Страх пекла чи спраглість чистого перебування з Господом?

Сьогодні просимо Святого Духа про дар мудрості для проповідників та сповідників, щоб їхнє навчання Божого Слова провадило людей до правдивого християнського ідеалу, а не до страху та пригнічення.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.