26
09.2023
Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова Лк 3, 23 - 4, 1
0,00 / 0,00

Saturday, 08 січня 2022

Різдво, Мт 12, 15-21
Субота по Різдві

Собор Пресв. Богородиці. Св. свщмч. Євтимія, єп. Сардійського. Тиждень загальниці.

Прошу про дар уважного слухання та доброго розуміння Божого Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 12, 15-21.

15. В той час за Ісусом пішло багато народу; він оздоровив їх усіх, 16. але суворо наказав їм його не виявляти, 17. щоб збулося сказане Ісаєю пророком:
18. Ось мій слуга, якого я вибрав,
улюблений мій, якого моя душа вподобала собі.
Я покладу на нього духа мого,
і він звіщатиме поганам правосуддя.
19. Він не буде ні змагатися, ні кричати,
і голосу його ніхто не буде чути на майданах.
20. Він надломаної очеретини не доломить,
і тліючого ґнота не загасить,
аж поки не доведе право до перемоги.
21. На його ім'я будуть надіятись погани.

На початку нашого сьогоднішнього євангельського тексту ми зустрічаємося з дуже охоплюючими, загальними словами: «багато народу… оздоровив всіх…». Відбувається щось досить публічне, очевидне для всіх присутніх. І водночас, Ісус суворо забороняє себе виявляти. Що б це означало? Чи Ісус настільки скромний, що просто не хоче зайвого ажіотажу, чи, можливо, за тим стоїть щось глибшого? Здається, що «виявляти» в даному разі означало б проголосити Ісуса Христа Царем. І з певних міркувань Він був проти!

Чому Ісус, здійснюючи масові зцілення та проповідуючи тисячам людей, в той самий час був настільки проти загального розголосу своїх діянь? Напевно тому, що насправді юрби людей, які йшли за  Ним, слухали Його слів, були очевидцями Його чудес, у дійсності не були готові прийняти Його у всій Його повноті. Чекали від Ісуса чогось надто свого – виповнення їхніх власних планів, очікувань, сподівань. Не були готові відкласти все це надто своє, і шукати лише Божого. А чого і в який спосіб очікую від Господа я?

На останнє ми чуємо слова пророка Ісаї про таємницю Божої лагідності. Справжня перемога полягає не в шумі, не в насильстві, не в примусі. Божа сила діє тихо, але надзвичайно міцно. Гамір, голос, метушня просто не потрібні! Чи розумію я це, чи хочу дозволити Божому Духові діяти і в моєму житті?

Господи, прошу Тебе – дій Твоєю силою і в моєму серці, моєму житті! Ісусе, я уповаю на Тебе!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.