17
08.2022
Св. прпмч. Євдокії Мт 21, 28-32
0,00 / 0,00

Friday, 07 Січня 2022

Різдво, Мт 2, 1–12
Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Христос народився! – Славімо Його! Прошу в Господа благодаті, щоб почути і зрозуміти Слово про Його святе Різдво.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 2, 1–12.

1. Коли Ісус народився у Вифлеємі Юдейськім за днів Ірода царя, мудреці прийшли в Єрусалим зі сходу і 2. спитали:
– Де цар юдейський, що народився? Бо ми бачили його зорю на сході і прийшли поклонитись йому.
3. Почувши це цар Ірод, стривожився, і ввесь Єрусалим з ним. 4. Зібравши всіх первосвящеників та книжників народних, він випитував у них, де Христос має народитись. 5. Вони йому сказали:
– У Вифлеємі Юдейськім, бо так написано пророком:
6. І ти, Вифлеєме, земле Юди,
нічим не менший між містами Юди,
бо з тебе вийде вождь,
що буде пасти мій народ, Ізраїля.
7. Тоді Ірод покликавши тайкома мудреців, випитав у них пильно про час, коли з'явилась зоря, 8. і відіслав їх у Вифлеєм, кажучи:
– Ідіть та розпитайтесь пильно про дитя, і коли найдете, сповістіть мені, щоб і я пішов йому вклонитись.
9. Вислухали вони царя і пустилися в дорогу. І ось зоря, що бачили на сході, ішла перед ними, аж поки не прийшла й не стала зверху, де було дитятко. 10. Побачивши зорю, вони зраділи радістю вельми великою. 11. Увійшли до хати й побачили дитятко з Марією, матір'ю його, і, впавши ниць, поклонились йому; потім відкрили свої скарби й піднесли йому дари: золото, ладан і миро. 12. І, попереджені вві сні не завертати до Ірода, пустились іншою дорогою у край свій.

Євангеліє оповідає нам про мудреців зі сходу, які прийшли привітати новонародженого Царя – Спасителя Світу. В оригінальному тексті Писання на означення цих мудреців вживається слово «маги». Початково це слово означало не чаклунів, але священиків персидської релігії – зороастризму. Стародавні перси також вірили в Єдиного Доброго Бога і очікували приходу Царя – Спасителя. Отже, сьогодні Боже Слово наочно нам показує кінцевий сенс будь-якої людської мудрості, релігійності чи традиції – привести людину до пізнання правдивого Спасителя, Божого Сина Ісуса Христа.

Але в сьогоднішньому Слові чуємо і про інший вжиток людського знання та розуму. Цар Ірод визнає вже в своїх, юдейських мудреців про те, де має народитися месія. Він робить це з підступною метою, щоб усунути потенційного конкурента своєї влади. Напевно, сам собі він здається мудрим і хитрим. Але ж насправді є жалюгідним і огидним!

Зрештою, мудреці прийшли до Ісуса. І не з порожніми руками. Золото – для царя, ладан – для священика, миро – для пророка. Саме тим є новонароджене немовлятко - Царем, Священиком і Пророком. А ким для мене є Ісус? Які дари я можу принести Божій дитині?

Господи Ісусе Христе, Сину Божий! Навчи мене добре вживати мій людський розум та всі мої здібності. Хочу і я впізнати й зустріти Тебе та принести Тобі гідні дари!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.