29
03.2024
Прп. Марка, єп. Аретусійського, і Кирила дияк., та інших, що з ним постраждали при Юліані, мучителеві Мт 27, 45-56
0,00 / 0,00

Monday, 03 січня 2022

Звичайний період, Лк 20, 27-44
Св. мчц. Юліянії

Тиждень 29-ий по Зісланні Святого Духа

У хвилині тиші постараюся приготувати мій розум і моє серце на уважне слухання та сприйняття Божого Слова.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 20, 27-44.

27. Одного разу приступили до Ісуса деякі з садукеїв, що кажуть, ніби нема воскресіння, 28. і спитали його:
– Учителю, Мойсей приписав нам: коли у кого жонатий брат умре бездітний, нехай його брат візьме за себе його жінку і дасть потомство братові своєму. 29. Сім братів було. Перший узяв жінку й помер бездітний. 30. Потім другий, 31. і третій, і так семеро умерли, не зоставивши дітей по собі. 32. Нарешті померла й жінка. 33. Отже, та, у воскресіння, чиєю буде жінкою, бо ж семеро мали її за жінку.
34. Ісус відповів їм:
35. – Сини цього світу женяться й виходять заміж. Ті ж, що удостояться осягнути того віку й воскресіння з мертвих, не женяться і не виходять заміж, 36. та й вмерти вже не можуть, тому що до ангелів подібні, вони – сини Божі, бувши синами воскресіння. 37. А що мертві воскресають, це й Мойсей при кущі дав був зрозуміти, де він назвав Господа Богом Авраама, Богом Ісаака й Богом Якова. 38. Отож Бог – не Бог мертвих, а живих, усі бо живуть для нього.
39. Деякі з книжників, озвавшися, заговорили:
– Учителю, ти сказав добре.
40. І не насмілювались ні про що більше його питати.
41. Тоді він до них промовив:
– Як то воно кажуть, що Христос – син Давида? 42. Таж сам Давид у книзі Псалмів мовить:
Сказав Господь Господеві моєму :
сиди праворуч мене,
43. поки я не покладу твоїх ворогів підніжком тобі під ноги.
44. Давид, отже, зве його Господом. Як же він може бути його сином?

Садукеї не можуть повірити у воскресіння мертвих. Це їм здається абсурдним. Щоб довести цю абсурдність, вони наводять приклад про жінку та її сімох чоловіків. Попри певну надуманість цього прикладу, його основна ідея є ясною – показати певне протиріччя між Законом Мойсея та ідеєю воскресіння мертвих. Отже, якщо Закон Божий, так як вони його розуміють, не може виповнитися після воскресіння мертвих – отже, логічно припустити, що і самого воскресіння немає.

Ісус, натомість, доводить їм, що життя після воскресіння – це цілком інакша реальність, яка сильно відрізняється від того тимчасового життя, яке ми маємо тут і зараз. Воскреслі люди не женяться, не виходять заміж, не вмирають і подібні до ангелів. Важко уявити чи описати те, що відбувається поза нашим звичайним щоденним людським досвідом. Проте Бог є більшим від будь-якої нашої уяви, Він не вміщається в наші рамки. А чи я не намагаюся часом обмежити Небесного Царя до чогось меншого, зробити з нього «ручного» чи «кишенькового» Бога?

Хоча ми й не можемо тут і тепер зрозуміти всі таємниці Божого Царства, але дещо є певним – наш Бог є Богом живих, для нього немає смерті, незворотного часу, тління. Отже, всі ті, що коли-небудь жили в минулому – перед Господом є живими назавжди. І в цьому для нас є велика надія, яка долає страх смерті і небуття.

Господи, дай мені мудрості не намагатися вмістити Тебе в свої обмежені людські рамки, навчи мене жити перед Тобою – тепер і назавжди!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.