05
12.2021
Св. ап. Филимона і тих, що з ним Лк 8, 41-56
0,00 / 0,00

Sunday, 21 Листопад 2021

Звичайний період, Лк 16, 19-31
Неділя 22-га по Зісланні Святого Духа. Собор св. архистратига Михаїла та інших безплотних сил

Сьогоднішнім уривком Господь відкриває тобі логіку входу до Свого Царства, на яку не впливає звичайна людська успішність. Спробуй прийняти це запрошення в дусі покори і надії.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 16, 19-31.

Сказав Господь притчу оцю:
19. Був один багатий чоловік, що одягавсь у кармазин та вісон і бенкетував щодня розкішно. 20. Убогий же якийсь, на ім'я Лазар, лежав у нього при воротах, увесь у струпах; 21. він бажав насититися тим, що падало в багатого зо столу, і пси приходили й лизали його рани. 22. Та сталося: помер убогий, і ангели понесли його на лоно Авраама. Помер також багатий, і його поховали. 23. В аді, терплячи тяжкі муки, він підвів очі й побачив здалека Авраама та Лазара на його лоні 24. і закричав уголос:
– Отче Аврааме, змилуйся надо мною, пошли Лазара, нехай умочить у воду кінець пальця й закропить язик мій, бо я мучусь в цім полум'ї!
25. Авраам же промовив:
– Згадай, мій сину, що ти одержав твої блага за життя свого так само, як і Лазар свої лиха. Отже, тепер він тішиться тут, а ти мучишся. 26. А крім того всього, між нами й вами вирита велика пропасть, і ті, що хотіли б перейти звідси до вас, не можуть, ані звідти до нас не переходять.
27. Сказав багатий:
– Отче, благаю тебе, пошли його в дім батька мого: 28. я маю п'ять братів, нехай він їм скаже, щоб і вони не прийшли на це місце муки.
29. Авраам мовив:
– Мають Мойсея і пророків; нехай їх слухають.
30. Той відповів:
– Ні, отче Аврааме, але коли до них прийде хто з мертвих, вони покаються. 31. Авраам відізвавсь до нього:
– Як вони не слухають Мойсея і пророків, хоча б і хто воскрес з мертвих, не повірять.

Попри свою бідність, Лазар в цій розповіді Христа – не безіменний безхатченко. Те, що він названий на ім’я, підкреслює одну важливу річ: Бог його знає, Він його бачив у кожному моменті життя. У своїх незгодах і бідах Лазар завжди залишався важливим в очах Господніх. Але щоб це побачити, потрібно глянути далі – поза видиме, тимчасове.

В муці багач нарешті впізнає і бачить Лазаря, не тому що бажає щось вчинити для нього, але тому, що тепер потребує його. Це історія про справді нещасного чоловіка, що не розпізнав цілі свого життя, провівши його у власному закритому світі розваг і задоволень. Таке його життя стало в решті решт величезною непрохідною прірвою між ним та Богом, Авраамом й іншими людьми в Царстві Небесному. А якими є твої прагнення, мрії? Що для тебе означає бути щасливим?

Біль часами може перетворитися на доброго вчителя людяності і співчуття. Терплячи в аді, багач нарешті думає про долю інших, про остаточне щастя чи нещастя своїх братів. Можливо, якийсь важливий сенс має і твій важкий, неприємний дар болю? Для своїх братів багач просить особливого посланця. Він добре знає кам’яні серця своїх братів і щоб вразити їх, просить неможливого. Найбільш неможливе на цій землі сталося завдяки Ісусові, та, проте, далеко не всі Йому повірили тоді, коли Він жив, помер і воскрес, далеко не всі вірять і тепер. Що для тебе означає вірити в Христа і вірити Христові настільки, щоб жити так, як Він навчав?

Спробуй через слово Боже відкрити своє серце для духовних чи матеріальних потреб тих, кого Господь ставить поряд у твоєму щоденному житті.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.