18
04.2024
Прп. Івана, учня св. Григорія Декаполіта Лк 22, 55-62
0,00 / 0,00

Friday, 09 липня 2021

Звичайний період, Йн 3, 13-17
Прп. Давида, що в Солуні. Празник найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Чоловіколюбця

Господь запрошує тебе до пізнання Своєї безмежної любові через спілкування. Ти можеш молитися і споглядати Його через красу сотвореного світу та через життя Христа, Який став людиною, щоб нам відкрити нашу цінність для Бога. Приготуйся почути Його заклик любові у цій молитві.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 3, 13-17.

13. Сказав Господь: Ніхто не зійшов на небо, крім того, хто зійшов з неба: Син чоловічий. 14. І як Мойсей підняв змія в пустині, так Син чоловічий має бути піднесений, 15. щоб кожен, хто вірує у нього жив життям вічним. 
16. Бог бо так полюбив світ, що дав Сина свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, але жив життям вічним. 17. Бо Бог не послав у світ Сина, щоб світ засудити, але щоб ним спасти світ.

Образ неба для людини дуже важливий. Дивлячись на свободу птахів, що могли літати, людина здавна мріяла побороти закони гравітації і здійнятися у небо. Ця мрія почала збуватися починаючи з кінця вісімнадцятого століття через прогрес науковий та коштом численних спроб і помилок, а, часом, навіть великих жертв, втрат і матеріальних, і, на жаль, людських. Сьогодні ми можемо купити квиток на літак і побачити красу Землі навіть вище пташиного польоту. Проте, кожен політ мусить завершитися і в тому чи іншому куточку Землі ми все ж будемо далі провадити наше щоденне життя. Христос сходить з Неба, яке пишеться з великої літери і означає духовну дійсність. Наше земне небо служить подобою тієї свободи, легкості й радості, які ми через Христа віднаходимо у Небі – Домі Отця.

Ісус піднісся над цим світом у стражданні, що було до краю сповнене любов’ю. Часто здається, що терпіння – це приниження, знищення людської гідності. Людським розумом неможливо знайти сенс страждання, особливо, коли йдеться про невинних. Проте, велич людини вимірюється не лише тими моментами, коли ми є сильні, успішні, добре прийняті іншими. Наша велич вимірюється великодушністю Господа і напряму залежить не від інших, а від нас самих, від того, чи ми пам’ятаємо, ким ми є в очах Бога. Ця свідомість, що Син Божий настільки любить тебе, що віддав Своє життя, чинить нас сильнішими, вільнішими, щасливішими духовно. Які моменти у твоєму житті вважаєш піднесенням? Чи переживаєш їх з вдячністю Богові?

Біблійна оповідь розповідає нам про первородний гріх наших прабатьків, які сховалися зі страхом перед провиною і засудом, на який вони заслуговують. Проте, Бог не бажає засуджувати, але спасти і тому посилає у світ Сина, щоб об’явити цю жертвенну і безконечну любов. Коли думаєш про любов Бога – глянь на Розп’ятого! Коли бракує тобі відчуття важливості власного життя – глянь на Розп’ятого!  Коли важко любити, прощати, приймати інших – глянь на Розп’ятого! Коли матимеш радість чи смуток, піднесення чи приниження, успіх чи втрати – глянь на Розп’ятого, щоб жити життям вічним! Вічною ж є тільки любов…

Боже, Творче неба і землі, дякую Тобі за те, що даєш мені свободу, мир і радість через віддану любов, яку об’явив Ти нам у Христі і яку пригадуєш нам через незриме діяння Святого Духа. Прошу Тебе: дай мені ласки ніколи не сумніватися у Твоїй любові, але свідчити і передавати її моїм ближнім. Прошу за тих людей, що ще не досвідчили цієї любові, або зневірилися через випробування чи згіршення. Освіти їхні серця палаючою любов’ю Христового Серця.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.